Ten GIGANT sprzed 200 mln lat żyje w głębi oceanu! Są PIERWSZE zdjęcia!

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Floryda dokonali tego po raz pierwszy! Stanęli oko w oko z bestią.

Bestię z głębin wreszcie namierzono – naukowcy zeszli ponad pół kilometra pod wodę by zobaczyć coś, co od 200 milionów lat towarzyszy mieszkańcom ziemii, a oczym do tej pory w większości nie wiedzieliśmy a przede wszystkim nie widzieliśmy.

Nikt wcześniej tego nie dokonał – zespół biologów morskich Uniwersytetu Stanowego na Florydzien postanowił zejść pod wodę i wreszcie spotkać bestię, która jest starsza od dinozaurów. W tym celu zespół zszedł dokładnie 528 metrów pod wodę. To, co zobaczyli wprawiło ich w osłupienie – zdjęcia przerażają…

Cztery noce z rzędu zespół amerykańskich badaczy nurkował statkiem OceanX Alucia w wodach Oceanu Atlantyckiego, obok statku badawczego znajdowały się kontenery z przynętami. Badacze mieli nadzieję, że uda im się zobaczyć giganta w naturalnym środowisku.

Rekin sześcioszpar zamieszkiwał oceany jeszcze w prehistorii, jednak przez 200 milionów lat praktycznie się nie zmienił. Nadal ma sześć par skrzeli, żyje 2,5 kilometra pod wodą i mierzy 8 metrów długości.

Sześcioszpar szary to niezwykle słabo poznany gatunek. Brak wiedzy na jego temat spowodowany jest tym, że zamieszkuje on głębiny oceanu, a w zasadzie jego dna. Jednak coraz nowocześniejsze techniki badań wkrótce pozwolą nam dowiedzieć się czegoś więcej o prehistorycznej bestii.

[KLKNIJ w obrazek aby powiększyć]

Komentarze