TEN SPOSÓB w mig poprawi waszą satysfakcję w łóżku!

sposób

Badania wykazały, że istnieje pewien sposób na czerpanie większej satysfakcji w łóżku.

Czym jest „sex talk”?

Tzw. sex talk może mieć zbawienny wpływ na nasze pożycie seksualne. Swobodne rozmowy na temat seksu, także w trakcie trwania stosunku, wpływają na jakość naszego pożycia seksualnego. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Cleveland w Ohio.

Skąd takie wnioski?

Ankieta przeprowadzona na grupie 207 osób w wieku około 30 lat wykazała, że niższa satysfakcja z seksu, może wynikać z braku komunikacji pomiędzy partnerami i z lęku przed rozmawianiem o seksie. Poczucie własnej wartości i chęć do rozmów o seksie (oraz w trakcie seksu), automatycznie utożsamiane są z lepszym pożyciem.

Badania wykazały także, że komunikacja niewerbalna może być równie podbudowująca co werbalna, a do tego dla wielu par łatwiejsza.

„To normalne, że możesz mieć w sobie trochę lęku przed rozmawianiem ze swoim partnerem w łóżku. Warto jednak pamiętać, że bezpośrednio wpływa to na zadowolenie z seksu” – powiedziała badaczka Elizabeth Babin, ekspert ds. Komunikacji zdrowotnej na Cleveland State University w Ohio.

„Nasze badania wykazały, że lęk przed rozmową o seksie może zepsuć przyjemność seksualną, a lęk ten związany jest zarówno z mniejszą komunikacją w łóżku, jak i ogólnie z mniejszą satysfakcją. Nic dziwnego, że mniej obaw związanych z komunikacją seksualną i wyższa samoocena seksualna, były związane z lepszą komunikacją podczas seksu” – dodała Babin.

Następnym krokiem na drodze do osiągnięcia pełni satysfakcji w łóżku powinna być, według naukowców, nauka komunikacji. Tak, jak jazdy na rowerze, tej umiejętności również można się nauczyć.

Czytaj też: Ale SKANDAL! ORGIE z udziałem burmistrza z partii rządzącej…(wideo)

Źródło: Livescience

Zdjęcie: Pixabay

 

Komentarze