Terroryści z maczetami w KINIE! Do zdarzenia doszło w…

Napastnicy uzbrojeni w meczety wtargnęli do kina oddalonego 15 minut od centrum Birmingham.

W kinie trwał seans filmowy, kiedy uzbrojeni napastnicy wtargnęli na teren obiektu. Po kilku chwilach na sali wybuchła bójka, a przerażeni ludzie wraz z dziećmi uciekali i chowali się w innych pomieszczeniach. 

 

Kiedy napastnicy pojawili się w Star City, w kinie wybuchła panika. Według ostatnich doniesień zamieszki wywołała grupa nastolatków uzbrojona w maczety, łącznie ponad 100 osób brało udział w bójce, która rozpoczęła się w kinie.

 

Na miejsce przybyło około 50 samochodów policyjnych z funkcjonariuszami uzbrojonymi w pałki, paralizatory oraz z psami policyjnymi. Funkcjonariusze policji ewakuowali pomyślnie ludzi z obiektu.

 

W efekcie zatrzymanych zostało pięciu nastolatków w wieku od 13 do 19 lat. Z relacji świadków wynika, że napastnicy uzbrojeni w maczety nie mieli więcej niż 14 lat.

 

„To jeden z najstraszniejszych momentów życia. W momencie, gdy w kinie wybuchły zamieszki, stałem ze swoją córką w kolejce po bilet”– powiedziała jedna z osób przebywająca w kinie.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Luksusowy statek EWAKUOWANY! Pasażerowi byli bezsilni!

 

 

„Policja kazała wszystkim wyjść z kina, a funkcjonariusze trzymali w rękach paralizatory. Pojawiły się również psy” – relacjonuje Rachael Allison, jedna z osób obecnych w kinie Star City.

 

„Podczas zamieszek siedmiu policjantów zostało rannych, na szczęście odnieśli tylko niewielkie obrażenia” – poinformowała w niedzielę 24 listopada West Midlands Police.

 

Zarząd kina Vue Cinema, po zamieszkach w Star City, postanowili wycofać kontrowersyjny film o gangach ze wszystkich kin Wielkiej Brytanii.

 

 

 

Źródło:radiozetwiadomości/ pixabay

 

Komentarze