To będzie pogodowy DRAMAT! IMGW wydało ostrzeżenia!

Atak zimy w Polsce?! IMGW wydało ostrzeżenia!

Aura w drugiej połowie weekendu niestety zmieni się ba gorsze. W większej części kraju będzie pochmurno, z kolei temperatura spadnie poniżej zera. Sytuacja meteorologiczna odbije się na warunkach panujących na drogach. Będzie bardzo niebezpiecznie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniami w części kraju. Nocą z soboty na niedzielę największą ostrożność należy zachować podróżując po drogach Warmii i Mazur, a także w województwie Podlaskim. W tych regionach obowiązuje alert pierwszego stopnia. Wystąpią opady śniegu.

Ostrzeżenia ważne są co najmniej do godziny 9. w niedzielę. Meteorolodzy poinformowali o niskich temperaturach, które spowodują zamarzanie mokrego śniegu. W tej sytuacji na drogach będzie bardzo ślisko. Termometry nocą pokażą od -7 stopni na Podhalu do 3 stopni na plusie nad morzem.

Prognoza pogody: niedziela.

Niedziela stanie pod znakiem chłodu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Z kolei na Suwalszczyźnie będzie zaledwie -1 st. C. W przeważającej części Polski będzie pochmurno. Lokalnie wystąpią opady deszczu, marznącego deszczu oraz śniegu.

Nieco gorsza aura zapowiada się w poniedziałek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń. Jak wynika z publikacji IMGW alerty będą obowiązywały na terenie województw : zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Na terenie tych województw temperatura będzie ujemna.

fot. YouTube

Komentarze