TO będzie widoczne na księżycu 13 października! W niedzielę zobaczymy..

13

W niedzielę będziemy mogli zobaczyć niezwykłą pełnię księżyca. Warto więc tego dnia patrzeć pod wieczór w niebo, ponieważ księżyc będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Zjawisko o nazwie „Księżyc Myśliwych” jest niesamowite, a zarazem dość przerażające dlatego 13 października warto mieć przy sobie aparat i zrobić mu kilka zdjęć.

Pełnia nazywana Księżycem Myśliwych występuje co 20 lat. Już w niedzielę, 13 października będziemy mieli okazję podziwiać ją kolejny raz. Będzie to nie lada gratka dla fanów astrologii, a zarazem tych wszystkich, którzy uwielbiają takie niecodzienne zjawiska. Księżyc Myśliwych jak sama nazwa wskazuje pojawia się najczęściej na przełomie października i listopada i związany jest z pewnymi wierzeniami i tradycjami. Myśliwi urządzali w czasie jego trwania jesienne polowania, ponieważ wierzyli, że to doskonały czas by przygotować zapasy żywności przed nadchodzącą powoli zimą. Do Polski, termin „Księżyc Myśliwych” przywędrował z USA.

 

 

W czasie niezwykłej pełni księżyc przyjmuje nietypowy dla siebie kształt i kolor. Tarcza staje się zdecydowanie większa niż zazwyczaj i nabiera nieco mrocznej, krwawej poświaty. Stąd inna nazwa tego zjawiska, które określane jest również jako „krwawy księżyc”. Wymyślili ją Indianie zamieszkujący Amerykę Północną, a nazwę wzięli od krwi upolowanych podczas łowów zwierząt. Dla ciekawskich warto dodać, że to mroczne zjawisko związane jest również z równonocą jesienną, czyli momentem, kiedy słońce świeci praktycznie bezpośrednio nad równikiem.

 

 

ZOBACZ:EKSTREMALNE UPAŁY od poniedziałku! Ponad 40 stopni! „Może UMRZEĆ 50 tys. osób”

 

 

źródła: popularne.pl, foto pixabay.com

 

 

 

Komentarze