TO robi z naszym organizmem jedna KAWA dziennie! Będziecie w SZOKU!

To kawa robi z naszym organizmem! Wystarczy jedna dziennie!

Kawa silnie wpływa na masz organizm. Idąc dalej ma znaczny wpływ na nasze życie. Wielu z nas dzień zaczyna od kawy. Najprawdopodobniej nie zdajemy sobie sprawy z działania jednej filiżanki kawy. Najnowsze badania naukowców nie pozostawiły żadnych złudzeń. Będziecie zaskoczeni.

Wielu z nas nie może wyobrazić sobie początku dnia bez filiżanki kawy. Jesteśmy zdania, że ten rytuał pomaga dobrze zacząć dzień. Zważywszy na dawkę kofeiny, która pobudza nie można dziwić się tej teorii. Kawa pomaga też wzmocnić koncentrację. Jednak jak wykazały najnowsze badania znacznie bardziej wpływa na nasz orgaznizm. Naukowcy nie mają wątpliwości – jedna filiżanka kawy dziennie prowadzi do…

Zdaniem naukowców filiżanka kawy dziennie, to prosta droga do uchronienia się przed poważnymi chorobami. 

„Bardzo wiele osób ciągle wierzy w mity o szkodliwości kawy. Owszem nie jest to najzdrowszy napój, ale potrafi także bardzo pozytywnie wpłynąć na organizm. Wystarczy już jedna filiżanka” mówi dr. Maciej Drozdowski.

„Kawa może uchronić nawet przed nowotworem. Choć nie jest znana z prozdrowotnych właściwości. Kojarzy się raczej z nadciśnieniem. Stosowana jednak w odpowiednich dawkach może pozytywnie wpływać na człowieka. Badania pokazały, że jedna do dwóch filiżanek dziennie chroni przed cukrzycą typu drugiego. Z kolei dwie do trzech filiżanek może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwory: wątroby, mózgu, czy jelita grubego.” – dodaje nasz rozmówca.

Kawa a nastrój.

”Jedna filiżanka kawy wpływa na poprawę humoru. Oczywiście w stanach depresyjnych nie będzie lekarstwem. Ponadto nawet jedna filiżanka dziennie może zmniejszyć zagrożenie zachorowania na Alzheimera.” – mówi Drozdowski.

Komentarze