„Tokarczuk musi TO UJAWNIĆ!” Wstrząsające informacje nt. polskiej noblistki!

Olga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla. Polityk Koalicji Obywatelskiej mówi wprost – „Ma szansę wyzwolić Polskę od PiS, jeśli powie…”

Szwedzka Akademia poinformowała, że polska pisarka Olga Tokarczuk przyznała Literacką Nagrodę Nobla. W oświadczeniu poinformowano, że Polka nagrodę otrzymała „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”.

Olga Tokarczuk ma na swoim koncie wiele utworów. Są to między innymi : „Podróż ludzi Księgi”, „Prawiek i inne czasy”, „Gra na wielu bębenkach”, „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, „Księgi Jakubowe”, czy „Bieguni”. Za ostatnie z wymienionych dzieł otrzymała rok temu Międzynarodową Nagrodę Bookera.

W sprawie głos zabrał polityk Koalicji Obywatelskiej.

– Musimy uwolnić Polskę spod ciężkiego buta PiS. Ta władza za nic ma obywateli. Niszczy kulturę. Artyści niezgadzający się z linią prezesa będą piętnowani. To chore. Olbrzymi hejt, który wylewa się z ust zwolenników PiS i samego PiS. Olga ma wielką szansę tuż przed wyborami wykorzystać moment. Tokarczuk ma szansę wyzwolić Polskę od PiS, jeśli to powie! – mówi polityk KO

-Musi to powiedzieć. Powinna wesprzeć odbudowę demokracji i normalnego państwa. Może to zrobić dziś w wymiarze także globalnym. Wierzę, że zabierze głos przed wyborami. Za rok polscy artyści mogą już musieć emigrować by zachować niezależność od władzy. Kaczyński chce tworzyć nowe elity. Musimy się bronić. Musimy obronić Polskę. Pamiętajmy, że wcześniej prawicowe media hejtowały Tokarczuk. Tokarczuk musi to ujawnić. Tylko tak możemy obronić Polskę przed PiS. Ona może wykorzystać dzień przed wyborami i obnażyć 4 rządów PiS” – mówi jeden z polityków Koalicji Obywatelskiej.

 

Komentarze