Trwają zapisy! Ruszyły BEZPŁATNE SZCZEPIENIA przeciw…

szczepienia

Od 4 listopada ruszyły bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).

Wirus HPV jest najczęstszą infekcją przenoszoną drogą płciową. Lekarze od dawna promują szczepienia jako najskuteczniejsze narzędzie walki z tym wirusem.

 

Według specjalistów szczepionki pozwalają uniknąć zakażenia w 96% do 100% przypadków. Lekarze podkreślają, że przed wirusem nie chronią w pełni prezerwatywy i może on być z łatwością przenoszony podczas stosunku oralnego.

 

Przyjmuje się, że większość aktywnych seksualnie kobiet w którymś momencie swojego życia zostaje zakażona wirusem. U 80-90 procent infekcja mija samoistnie, u kilku procent rozwija się nowotwór – najczęściej jest to rak szyjki macicy.

 

„Kiedy mówimy o nowotworze wywołanym przez HPV, często przyjmujemy, że osoba chora miała wielu partnerów seksualnych i prowadziła nieodpowiedzialne życie seksualne. To nieprawda. Mamy pacjentów, którzy są wiernymi małżonkami od 60 lat i niestety również chorują” – informuje Krzysztof Misiukiewicz, onkolog z Centrum Mount Sinai.

 

 

Szczepienia działają tylko na te osoby, które nie były jeszcze narażone na działanie wirusa. Dlatego też szczepionkę przeciwko HPV należy podawać w młodym wieku, jeszcze przed rozpoczęciem aktywności seksualnej.

 

Kto może skorzystać z bezpłatnych szczepień?

 

Chłopcy i dziewczynki w wieku 12 i 13 lat mogą skorzystać z programu bezpłatnych szczepień  finansowanych przez Urząd m.st. Warszawy. Zapisy na szczepienia trwają od 4 listopada, a program finansowany jest przez Urząd m.st. Warszawy.

 

ZOBACZ TEŻ:TO naturalny PROBIOTYK! Dowiedz się, jak przygotować SOK z KISZONEGO…

 

Po wcześniejszej kwalifikacji lekarskiej szczepienia będą realizowane w czterech przychodniach Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek. Dzieci można zapisywać poprzez Centrum Obsługi Pacjenta: 22 518 26 66 lub bezpośrednio w przychodniach.

 

 

Źródło:focus.pl/pixabay

Komentarze