Trzaskowski stanie przed SĄDEM?! „PiS chce go oskarżyć o…”

Wybory prezydenckie 2020. Sztab Dudy oskarża Rafała Trzaskowskiego.

Po zmianie przez PO kandydata na prezydenta, rywalizacja o fotel prezydencki staje się coraz bardziej zacięta. Rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy Adam Bielan mówi o niezgodnym z prawem działaniu Rafała Trzaskowskiego.

Wybory prezydenckie coraz bliżej. Mimo braku oficjalnego terminu głosowania sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Jak zauważają eksperci Andrzej Duda obawia się porażki w drugiej turze. Środowisko polityczne PiS -zdaniem informatora – „szuka sposobu na pogrążenie Rafała Trzaskowskiego”.  „PiS chce oskarżyć Trzaskowskiego o…

…”o nielegalne działania w związku z wyborami prezydenckimi” – mówi informator. Faktycznie Adam Bielan – rzecznik sztabu wyborczego Andrzeja Dudy powiedział, że działania kandydata PO można uznać za nielegalne. Jak dodał Andrzej Duda nie prowadzi agitacji politycznej. Słowa Bielana można poddać wątpliwości spoglądając na objazd prezydenta po miejscowościach w całej Polsce.

– Prezydent Andrzej Duda przez całą kadencję objeżdżał kraj. Jeżeli założyć, że spotkania w terenie to sposób agitacji, to trzeba by było zaliczyć tak całą kadencję – mówił Adam Bielan. Jak dodał Rafał Trzaskowski działa nielegalnie.

– Nie tylko prowadzi agitację wyborczą, ale również, w sposób całkowicie pozaprawny, jego sztabowcy zbierają podpisy pod jego kandydaturą, chociaż pani marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie zarządziła jeszcze wyborów – mówił Adam Bielan na antenie Radia Plus.

Argumentem Adama Bielana było nagranie posła Sławomira Nitrasa. Zdaniem rzecznika sztabu Andrzeja Dudy PO zbiera podpisy poparcia dla kandydata Rafała Trzaskowskiego nielegalnie.

-Nagranie z posłem Nitrasem jest chyba dla każdego oczywiste, chodzi też o maile, SMS-y, które działacze wysyłają, chodzi o publiczne wypowiedzi polityków PO, którzy zanim dostali przekazy dnia z informacją, że nie wolno o tym mówić, mówili, że te podpisy są zbierane – dodał Bielan.

 

CZYTAJ TAKŻE : Emeryt ZGASIŁ Dudę jednym zdaniem”. Internauci bezlitośni dla prezydenta. Wideo

Komentarze