Tusk oficjalnie będzie KANDYDOWAŁ! Chce zostać…

W grudniu Donald Tusk kończy kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. Już teraz jednak otrzymał kolejną propozycję: startu w wyborach na przewodniczącego największej frakcji w europejskim parlamencie – Europejskiej Partii Ludowej. Zrzesza ona partie narodowe o charakterze konserwatywno-liberalnym. Oficjalny wniosek został już podpisany przez szefa PO, Grzegorza Schetynę.

Kandydaturę obecnego szefa Rady Europejskiej popiera wielu polityków pracujących w europarlamencie. Co ciekawe, swoją aprobatę okazał nawet obecny przewodniczący EPL.

ZOBACZ: WŁOSKIE ŚMIECI SKŁADOWANE POD GLIWICAMI. INTERES MAFII NEAPOLITAŃSKIEJ?

Kluczowe słowa padły na ostatnim spotkaniu Tuska z dziennikarzami. Ta konferencja prasowa z udziałem Donalda Tuska była ostatnią z udziałem przedstawicieli zarówno Rady Europejskiej, jak i Komisji Europejskiej. Był to więc odpowiedni moment na pożegnania i… obietnice na przyszłość.

Jeśli chodzi o te drugie, Donald Tusk stwierdził, że “jest to jego ostatnia Rada Europejska”. W świetle wspomnianego wcześniej faktu kandydowania na stanowisko przewodniczącego EPL, zakładać można, że aktywność byłego premiera ograniczy się areny europejskiej. Sam zainteresowany jednak zapewnia, że pełnienie ważnej funkcji na europejskim podwórku nie wyklucza aktywności na krajowej scenie politycznej. 

ZOBACZ: JEST WYROK W SPRAWIE AMBER GOLD

Te słowa budzą oczywiste skojarzenia z informacjami, które krążą w kuluarach już od dawna. Czy Donald Tusk zamierza kandydować w najbliższych wyborach prezydenckich? Grzegorz Schetyna twierdzi, że sprawa ta jest otwarta. Zatem żadne wiążące obietnice jeszcze nie padły. Wszystko wskazuje jednak na to, że możemy się tego spodziewać. 

Komentarze