UJAWNIONO prawdę o Kaczyńskim! Przed laty…

Kaczyńskim

Jan Filip Libicki przyznał w wywiadzie dla Justyny Dobrosz-Oracz z GW, że gdyby dostał od PiS propozycję wysokiego stanowiska w Senacie w zamian za to, że opuści większość opozycyjną nigdy by się na to nie zgodził. Senator PSL mówił min. o tym, że takie rozmowy powinny być ucinane w zarodku i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nie powinien się na nie godzić. Senator zdradził również, że wie co najbardziej irytuje Jarosława Kaczyńskiego.

Libicki mówił, że prawda jest taka, że Kaczyńskiego nie denerwuje nic, tak bardzo jak samorząd,” ponieważ jest tym obszarem życia społecznego w Polsce, na który prezes PiS nie ma żadnego wpływu, bądź jest on umiarkowany”. Polityk przyznał, że nie zależy mu także na żadnych wysokich stanowiskach w Senacie, a cieszy go najbardziej to, że został senatorem i będzie stanowił zwartą grupę przedstawicieli opozycji, która stanowi większość. Libicki zdaje sobie również sprawę, że nowy marszałek Senatu będzie miał bardzo trudne zadanie.

 

 

 

 

 

 

Zapytany przez dziennikarkę czy nigdy nie wróci do PiS, powiedział wprost, że nie ma takiej możliwości z kilku powodów. Senator PSL przyznał, że jego drogi z byłą partią już dawno się rozeszły. Libicki mówił również, że największym interesem dla PiS jest osoba Jarosława Kaczyńskiego, co jest niszczące dla całego państwa. Polityk uważa, że to prezes wydaje wszystkie polecenia, a reszta spełnia jego zachcianki. Libicki dodał również, że na tyle dobrze zna prezesa PiS, że wie, iż nie lubi on żadnego sprzeciwu.

 

ZOBACZ TAKŻE:Powtórka głosowania?! PiS składa oficjalne…

 

źródła: wyborcza.pl, foto twitter.com

 

Komentarze