UPAŁ w Boże Narodzenie?! Będzie nawet…

upał

Jeżeli liczycie na mroźne i białe święta, to możecie o nich zapomnieć…

Czeka nas… upał?

Wiele osób nie wyobraża sobie świąt bez białego puchu i choćby lekkiego mrozu. Są też tacy, którzy nie lubią zimy i wolą jak jest ciepło. Jeżeli należysz do tych, którzy uwielbiają klimatyczne, białe święta, to niestety mamy złe wieści. Tegoroczne święta będą naprawdę ciepłe. Wręcz wiosenne!

Będzie nawet 18 stopni!

Znad Atlantyku i Europy Południowej napłynie do Polski bardzo ciepłe powietrze. Będzie bardziej wiosennie niż zimowo…

upał
Pixabay

„Za taki stan rzeczy odpowiadają niże, które w poniedziałek będą nad Wielką Brytanią i Finlandią oraz wyż z centrum nad Bałkanami. Ich obecność w tych miejscach powoduje napływ ciepłego powietrza z południowego zachodu do centrum Europy, a nawet do wschodniej części kontynentu” – informuje TVN Meteo.

Będzie zimno, ale nie u nas…

Mroźne powietrze z północy w najbliższych dniach da się we znaki jedynie mieszkańcom Skandynawii i Rosji. W Polsce będzie bardzo ciepło. O zimie możemy póki co zapomnieć!

„Prawdziwy powiew wiosny. Trudno o inne określenie, skoro na południu niemal codziennie temperatura sięgnie 15, a miejscami nawet 18 stopni Celsjusza” – donosi portal meteoprognoza.pl.

upał
Pixabay

Białe Święta? To już rzadkość

Jak wynika z analiz synoptyków, cały przyszły weekend w większości kraju upłynie pod znakiem dodatnich temperatur. Termometry mogą pokazywać nawet do 12 kresek.

„W tym czasie nawet nocami będzie powyżej 0 stopni. Nieco niższa temperatura, ale też nie zimowa, zapowiada się na Wigilię i Boże Narodzenie. Wtedy będzie od 3-4 stopni na wschodzie do 8-9 na zachodzie Polski” – czytamy.

Czy chociaż w Tatrach spadnie śnieg?

Okazuje się, że nie. W górach ociepleniu będzie prawdopodobnie towarzyszył halny. Może też sporo pokropić.

Czytaj też: Taka będzie pogoda w święta Bożego Narodzenia! Synoptycy zapowiadają, że…

Źródło: TVN Meteo, Meteo Prognoza, IMGW

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze