Urzędniczka oszukiwała petentów! Usłyszała 727 zarzutów, bo wyłudziła kwotę o wartości…

W województwie śląskim pewna urzędniczka na przestrzni kilku lat skrupulatnie oszukiwała ludzi, którzy przychodzili, by zarejestrować swój pojazd.

Rejestracja samochodu to niełatwa sprawa. Papierologia, urzędy, opłaty i formalności. Sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, kiedy urzędnik okazuje się osobą nieuczciwą. Tak też było w tym przypadku. Pracownica jednego z urzędów wykazała się wyrafinowaniem i przebiegłością w oszustwie, jakiego się dopuściła.

 

Nieuczciwa kobieta pochodzi z miejscowości Lubliniec i usłyszała już 727 postawionych jej zarzutów jakich się dopuściła. Jak ustaliła policja, pieniądze pochodziły z opłat za rejestracje pojazdów.

 

Śledztwo w tej sprawie trwało prawie rok i ustalili je policjanci z komendy w Lublińcu, pod nadzorem lokalnej prokuratury. Dotychczas odkryto, że urzędniczka Starostwa Powiatowego popełniła w latach 2013-2014 szereg przestępstw finansowych.

Skala tego oszustwa jest ogromna, ponieważ szacuje się, że w ciągu 5 lat 46-letnia kobieta przywłaszczyła sobie blisko 175 tys. zł, które pochodziły z wnoszonych przez petentów opłat za rejestracje pojazdów.

 

ZOBACZ TEŻ:Została zatrzymana przez policję bo założyła TO na siebie! Już nigdy nie pojedzie tam na wakacje!

 

„Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie nieuczciwej urzędniczce zarzutu przywłaszczenia cudzej własności oraz 726 zarzutów nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego” – informują śląscy policjanci.

 

ZOBACZ TEŻ:Katastrofa Smoleńska na banknocie! Jaki nominał zostanie ZASTĄPIONY?!

 

Źródło:02

Źródło zdjęcia:pixabay

Komentarze