Ustalono nową nazwę koronawirusa! Znany jest także termin pojawienia się szczepionki

koronawirusa

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia poinformował kiedy może być dostępna pierwsza szczepionka przeciw koronawirusowi. Ustalono także nową nazwę dla wirusa.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że pierwsza szczepionka przeciwko koronawirusowi może pojawić się dopiero za 18 miesięcy. Oznajmił także, że nazwa koronawirusa została oficjalnie zmieniona na Covid-19.

 

ZOBACZ TAKŻE: UWAŻAJ na mięso w sklepie! Zobacz czy nie ma tej etykiety! Może się okazać, że zamiast mięsa kupujesz…

 

Opracowywanie szczepionek i środków leczniczych to ważna część programu badań, ale tylko część. Opracowanie ich zajmie trochę czasu, ale nie jesteśmy bezbronni – zaznaczył. – Musimy zrobić dzisiaj wszystko, używając dostępnej broni – dodał. – Jeśli zainwestujemy teraz (…), mamy realną szansę na powstrzymanie tej epidemii – skomentował Tedros Adhanom Ghebreyesus podczas konferencji prasowej w Genewie, gdzie mieści się siedziba WHO.

ZOBACZ TAKŻE: Romans Zenka Martyniuka w końcu ujrzał światło dzienne! Gwiazdor jednocześnie miał…

Dyrektor WHO podkreślił, że koronawirusa należy traktować jak zjawisko gorsze nawet od ataku terrorystycznego. Stwierdził, że wirus wywołuje większe wstrząsy poityczne, sopłeczne a także i gospodarcze niż jakikolwiek atak terrorystów. Tedros ogłosił również, że nowy koronawirus nazywa się teraz Covid-19. Do tej pory nazywano go 2019-nCoV. Szegf WHO twierdzi, że nazwa ta została wybrana, ze względu na to, że jest „łatwa do wymówienia”. Nazwa nie posiada także negatywnie etykietującego odniesienia do określonego kraju lub jego mieszkańców. „Co” w nazwie oznacza koronę, „vi” – wirus, a „d” – disease (ang. choroba). Liczba 19 wskazuje rok jej pojawienia się – 2019 rok.

Fot. pixabay

Komentarze