Uwaga na fałszywe wiadomości e-mail! Oszuści ATAKUJĄ! Podszywają się pod…

oszuści

Oszuści ciągle szukają nowych sposobów na to by móc okraść swoje potencjalne ofiary z pieniędzy. Najnowsza metoda przestępców polega na podszywanie się pod znaną firmę. Jak ich rozpoznać?

Firmą, pod którą podszywają się hakerzy to Google, a dokładniej sklep Google Pay. Poprzez e-mail, który rozsyłają, informują o rzekomej zaległej opłacie którą należy jak najszybciej uregulować. Uważajcie! Jeżeli klikniecie w link z maila, strona w rezultacie przekierowuje Was do fałyszywej bramki DotPay. Tam hakerzy mają szerokie pole do popisu do tego aby wykraść Wam dostępy do konta bankowego. Fałszywy E-mail, z którego wysyłana jest wiadomość ma końcówkę: maxiorr.pl. To pierwszy sygnał na to, że po drugiej stronie znajduje się przestępca. W mailu znajduje się taka wiadomość:

 

 

„Na Państwa koncie GOOGLE PLAY widnieje zaległość 1,46 zł. Opłata została naliczona za korzystanie ze sklepu GOOGLE PLAY zgodnie z zaakceptowanym regulaminem. Należność trzeba opłacić w przeciągu 24 godzin, po tym czasie zostanie przekazana do windykacji odpowiednich operatorów, z którymi została podpisana umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Prosimy o uregulowanie zaległości za pośrednictwem Dotpay.”

 

Link służący do zapłaty paru złotych w rzeczywistości może nas pozbawić wszystkich pieniędzy z konta. Po uzyskaniu danych do logowania do banku oszuści wykonują wykonuje przelew, wykorzystując dodanie zaufanego odbiorcy oraz przede wszystkim twoją nieuwagę. Dlatego dokładnie przeanalizujcie każdą otrzymaną wiadomość na maila zanim dokonacie jakiejkolwiek płatności. W innym przypadku może się to naprawdę bardzo źle skończyć.

 

 

źródło: komputerświat, fot. pexels

Komentarze