Vuković na dłużej w Legii!

Aleksandar Vuković przedłużył kontrakt z Legią. Serb podpisał umowę na kolejny sezon z opcją jego przedłużenia.

Podczas gali, na której miała miejsce premiera filmu „Siedem kroków do mistrzostwa”, prezes Legii- Dariusz Mioduski postanowił ogłosić, że Aleksandar Vuković zostanie trenerem na kolejny sezon.
– Jestem legionistą, wielu nie wie tak naprawdę jakim trenerem jestem, bo nigdy nie dostałem tak dużego zaufania. Muszę podziękować prezesowi za to zaufanie – powiedział Vuković.

Serb był piłkarzem Legii przez 7 lat. Trafił do zespołu ze stolicy w 2001 roku z FK Milicionar. Był idolem warszawskich kibiców. Jak sam często powtarza, że zakochał się w Legii.
Od sezonu 2015/2016

 Obecna przygoda trenerska ze stołecznym klubem jest już trzecią w karierze Vuko. Po tym jak w 2016 roku zwolniono Besnika Hasiego, został tymczasowym trenerem, poprowadził Legię w jednym meczu. Potem trenerem został Magiera. Kolejna próba trenerska Vukovicia przypadła w 2018 roku, kiedy został ponownie tymczasowym trenerem po tym jak Dariusz Mioduski zwolnił Deana Klafuricia. Jak mówi popularne przysłowie „do trzech razy sztuka”. Po zwolnieniu Ricardo Sa Pinto klub ponownie sięgnął po pomoc swojej legendy.

Dzięki Serbowi, Legia ponownie wróciła na fotel lidera Lotto Ekstraklasy. Po przejęciu zespołu przez Vukovicia widać znaczną poprawę w grze legionistów. Do końca sezonu zostały trzy kolejki. Na ten moment Legia prowadzi, mając jeden punkt przewagi na drugim Piastem Gliwice i 3 punkty nad Lechią
Gdańsk.

/Paweł Kopała

Komentarze