Widownia nie kryła zdziwienia. To pytanie NAPRAWDĘ PADŁO W MILIONERACH!

widownia

W jednym z ostatnich odcinków programu „Milionerzy” pojawiło się pytanie, które stanowiło ogromną zagwozdkę dla telewidzów. „Melchior to…”- treść takiego pytania usłyszała pani Judyta Perczak.

 

 

Widownia nie kryła zdziwienia. To pytanie NAPRAWDĘ PADŁO W MILIONERACH!

„Milionerzy” to teleturniej cieszący się ogromną popularnością, zarówno w Polsce, jak i na świecie. W naszym kraju emitowany jest na antenie TVN od 3 września 1999 do 26 stycznia 2003, od 19 stycznia 2008 do 19 grudnia 2010 oraz ponownie od 9 lutego 2017 roku. Program prowadzony jest przez prezentera Huberta Urbańskiego. Teleturniej wzorowany jest na angielskim formacie „Who Wants to Be a Millionaire?”.

 

 

 

W czwartkowym odcinku „Milionerów” pojawiła się Judyta Perczak, która z wykształcenia jest bibliotekoznawczynią. Początkowo świetnie sobie radziła. Problem pojawił się dopiero przy pytaniu za 20 000 zł.

Uczestniczka ostatniego odcinka, pani Judyta musiała zmierzyć się z naprawdę trudnym pytaniem. Treść brzmiała następująco:

 

 

 

Melchior to: 

A: celtyckie imię

B: stop metali

C: związek chloru z mendelewem

D: pseudonim pisarza Wańkowicza

 

 

 

 

Uczestniczka nie ukrywała swojego zdziwienia. W rozmowie z Hubertem Urbańskim wyznała, że to pytanie jest naprawdę problematyczne. Zdecydowała się wykorzystać koło ratunkowe.

Tu mnie wziąłeś i zastrzeliłeś. To jest chyba pora, żeby się posłużyć kołem ratunkowym. Mam pewne podejrzenia co do tego pytania, ale nie będę strzelać, zatem poprosimy ostatecznie o koło: pół na pół – powiedziała pani Judyta Perczak.

 

 

 

Sprawdź też: Ania Lewandowska nie ma wątpliwości! Jeśli chcesz schudnąć, musisz pić…

 

 

 

 

 

 

 

System wykluczył niektóre odpowiedzi. Zostały dwie opcje:  „stop metali” albo „pseudonim pisarza Wańkowicza”. Pani Judyta była skłonna zaznaczyć drugą opcję, kojarzyła bowiem postać Melchiora Wańkowicza.

Wańkowicz rzeczywiście posługiwał się imieniem Melchior, tylko teraz, pytanie za 100 punktów, czy było to jego prawdziwe imię, czy był to pseudonim. Ze stopem metali o tej nazwie nigdy w życiu się nie spotkałam… – przyznała bibliotekoznawczyni. 

Nie chcąc ryzykować, pani Judyta skorzystała z jeszcze jednego koła ratunkowego – telefonu do przyjaciela. Zadzwoniła do swojej siostry Kamili.

 

 

 

Siostra uczestniczki była w 95 procentach pewna, że poprawną odpowiedzią jest odpowiedź B: „stop metali”. Uczestniczka skorzystała z jej rady i zaznaczyła właśnie tę opcję. To był strzał w dziesiątkę.

 

 

 

Melchior to stop miedzi z niklem, cynkiem i żelazem – odporny na korozję.  Melchior to również imię – Wańkowicza, ale jego pseudonim to Jerzy Łużyc – potwierdził prowadzący programu.
Pani Judyta zdobyła 20 tysięcy złotych.
Zdjęcie: Youtube

 

 

 

 

 

 

Komentarze