Wigilia pracownicza zakończona tragedią! Masowe zatrucie pracowników

Koszmarna kolacja wigilijna w zachodniej firmie Airbus Atlantic stała się przyczyną zatrucia ponad 700 pracowników po firmowym obiedzie z okazji Bożego Narodzenia. Wydarzenie to wstrząsnęło zarówno pracownikami, jak i lokalnymi władzami, które podjęły środki w celu ustalenia przyczyn masowego zatrucia.

Firma Airbus Atlantic, zlokalizowana we zachodniej Francji, zorganizowała świąteczną kolację dla swoich pracowników, jednak po spożyciu posiłku ponad 700 osób doświadczyło objawów zatrucia pokarmowego. Trwająca teraz zagadka dotyczy tego, co tak naprawdę znalazło się w menu firmowego obiadu i co mogło być przyczyną masowego zatrucia.

Lokalne władze rozpoczęły dochodzenie w tej sprawie, mające na celu ustalenie odpowiedzi na pytanie, co doprowadziło do tego niebezpiecznego zdarzenia. Na chwilę obecną brakuje jednak konkretnych informacji na temat składników jedzenia, które mogłyby wywołać taką reakcję organizmu pracowników.

Niezwykle istotne jest również zauważenie rozbieżności w informacjach. Rzecznik Airbusa zaprzeczył doniesieniom o zatruciu 700 osób, twierdząc, że zachorowało „jedynie” 100 pracowników. W rozmowie z MailOnline wyjaśnił, że incydent miał miejsce 15 grudnia, a symptomy choroby przenoszonej drogą pokarmową pojawiły się u części pracowników po spożyciu posiłku organizowanego przez firmę z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Wydaje się, że jest to odosobniony przypadek, i wszyscy pracownicy powoli wracają do zdrowia – podkreślił rzecznik.

Dodał też, że zdrowie pracowników stanowi priorytet dla firmy. Współpraca z agencją ds. zdrowia ARS ma na celu zidentyfikowanie przyczyny zatrucia oraz zapewnienie, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

Cała sytuacja stanowi wyzwanie nie tylko dla firmy, ale również dla lokalnych organów ścigania, które muszą precyzyjnie ustalić, co doprowadziło do masowego zatrucia pracowników. Wyjaśnienie tej kwestii jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i uniknięcia podobnych incydentów w przyszłości.

Źródło: wp.pl

Andrzej Duda zawetował ustawę okołobudżetową! Lawina krytyki spadła na prezydenta

Komentarze