Władze Chin zamykają KOLEJNE miasto w związku z epidemią koronawirusa!

koronawirusa

Według nieoficjalnych informacji władze kolejnej wielomilionowej metropolii w Chinach podjęły decyzję o zamknięciu miasta. Blokada ma zacząć obowiązywać od jutra – 14 lutego.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że władze Szanghaju podjęły decyzję o zamknięciu miasta. Powodem ma być epidemia koronawirusa. Blokada ma zacząć obowiązywać od dnia jutrzejszego – 14.02.

Taką informację w swoich mediach społecznościowych podał Tomasz Sajewicz, korespondent Polskiego Radia w Pekinie.

„Jeśli jeszcze ktoś miał wrażenie, że sytuacja jest opanowana: Szanghaj od tej chwili miastem zamkniętym” – napisał dziennikarz na swoim Twitterze.

 

Tomasz Sajewicz powołał się na informację dziennikarza New York Times i CNN, Ezry Cheunga. To właśnie on poinformował, że wjazd do Szanghaju zostanie zablokowany w nocy z czwartku na piątek. Według jego informacji, władze miasta chcą w ten sposób zapanować nad koronawirusem.

 

„W Szanghaju potwierdzono co najmniej 300 przypadków infekcji. Jedna osoba zmarła z powodu choroby” – pisze Cheung. Do swojego wpisu na twitterze dodał  także zdjęcie z decyzją miasta.

 

Liczba zarażonych w Chinach kontynentalnych wzrosła do 60 349 osób. Większość z nich to mieszkańcy prowincji Hubei, w której wirus pojawił się po raz pierwszy. Zarażonych jest tam już 48,2 tys. osób. Co za tym idzie od wczoraj liczba osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa, wzrosła aż o ponad 15 tysięcy osób. Tak duży wzrost spowodowała zmiana metod diagnostycznych wirusa.

Komentarze