Wołodymyr Zełenski o sytuacji na granicy. „Wieści z granicy z Polską brzmią po prostu jak kpina”

Sytuacja na granicy polsko-ukraińskiej stała się przedmiotem intensywnych dyskusji i komentarzy zarówno ze strony polityków, jak i społeczeństwa obu krajów. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził swoje zdanie na ten temat, podkreślając, że to, co aktualnie ma miejsce, dotyczy bardziej polityki niż samego zboża.

 

W swoim przemówieniu opublikowanym w mediach społecznościowych, prezydent Zełenski zaznaczył, że sytuacja na granicy z Polską, w kontekście protestów i blokad rolników oraz przewoźników, jest wyrazem narastających problemów i erozji solidarności. Zauważył również, że mimo iż tylko niewielki procent ukraińskiego eksportu przechodzi przez granicę z Polską, to nieprawidłowości na tej granicy stają się przedmiotem zaniepokojenia.

 

Wołodymyr Zełenski podkreślił potrzebę podejmowania wspólnych, racjonalnych decyzji, które powinny być wynikiem dialogu i współpracy, zarówno z Polską, jak i z innymi krajami Europy, zainteresowanymi sytuacją na granicy.

 

 

Wicepremier Ukrainy Olha Stefaniszyna również skomentowała sprawę, informując o działaniach podejmowanych przez Kijów w związku z zaistniałą sytuacją. Ukraina zwróciła się do Komisji Europejskiej z informacją o obecnej sytuacji, szczególnie o trudnościach w transporcie pasażerskim na granicy ukraińsko-polskiej. Stefaniszyna podkreśliła, że oczekuje się wyraźnej reakcji ze strony partnerów europejskich w celu przywrócenia porządku na granicy.

 

W kontekście tej sytuacji, szef MSZ Polski Radosław Sikorski również zabrał głos podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, podkreślając konieczność rozwiązania problemów związanych z przewozem ukraińskiego zboża, aby nie zakłócały one ogólnego obrazu polskiej solidarności z Ukrainą.

 

 

 

Protesty i blokady na granicy rozpoczęte przez polskich rolników i przewoźników stanowią wyraz ich niezadowolenia z decyzji Komisji Europejskiej dotyczących handlu z Ukrainą. Trwające blokady mają istotny wpływ na ruch transportowy i gospodarczy na granicy polsko-ukraińskiej, co wymaga pilnego rozwiązania i dialogu pomiędzy stronami konfliktu.

 

Źródło: tvn24.pl

Protest rolników we Wrocławiu. Strajkujący wzniecili pożar i obrzucili jajkami budynki!

Komentarze