WYCIEKŁY tajne sondaże! „Są przerażające…”

PiS i PO dysponuje tajnymi sondażami. „Są przerażające” – mówi jeden z polityków PiS.

-W PiS i PO są tajne sondaże, które mówią o różnicy 38:31 proc. – mówił Marek Migalski, kandydat do Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

W zeszłą środę Marek Migalski gościł w programie „Tłit” w telewizji WP. W trakcie rozmowy zapytano, dlaczego jego zdaniem nie działa „efekt Kidawy”. Małgorzatę Kidawę-Błońską wyznaczył Grzegorz Schetyna jako kandydata na premiera.

– Podobno i w Platformie, i w PiS-ie są tajne sondaże, które mówią, że różnica jest pomiędzy 31 a 38 procent .

Migalski zapytany o to, czy badania przeprowadzono po wybuchu afery z szefem NIK Marianem Banasiem, odpowiedział :

– Nie wiem, dosłownie dzisiaj się o tym dowiedziałem.

– Bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ jeśli ta różnica między Koalicją Obywatelską a PiS-em jest około 10-procentowa to znaczy, że wspólny wynik KO, Lewicy i PSL może dać więcej niż 237 mandatów, a to oznaczałoby, że jest szansa na odsunięcie PiS-u od władzy – dodał Migalski.

Jednocześnie Marek Migalski stwierdził, że nikt nie wierzy aby Zjednoczona Prawica mogła przegrać wybory. Jedyną szansą na odsunięcie PiS od władzy jest zdaniem Migalskiego zbiorczy wynik opozycji.

Jak powiedział Wyborczej24.pl jeden z polityków PiS sondaże „są przerażajace”.

– Faktycznie mamy sondaże, które nie zwiastują samodzielnej władzy. Niektóre dają tak znikomą przewagę, że aż są przerażające. Wierzę jednak w mądrość Polaków.

 

Komentarze