Wykształcenie żon Kamińskiego i Wąsika! Tego nikt się nie spodziewał…

Barbara Kamińska i Roma Wąsik, żony skazanych prawomocnym wyrokiem polityków Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, zyskały ostatnio na znaczeniu publicznym, pojawiając się na posiedzeniu Sejmu oraz aktywnie uczestnicząc w manifestacjach organizowanych przez partię Prawo i Sprawiedliwość. Ich obecność w mediach oraz angażowanie się w sprawę uwolnienia mężów budzi zainteresowanie społeczeństwa. Kim są zatem te kobiety, jakie mają historie życiowe i zawodowe?

Barbara Kamińska, urodzona w 1974 roku, jest drugą żoną Mariusza Kamińskiego. Jej poprzedniczką była Anna Kasprzyszak, doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy. Barbara posiada wykształcenie prawnicze i aktualnie pełni funkcję sędzi Sądu Rejonowego w Piasecznie. Jej nominacja miała miejsce w lipcu 2021 roku, co nazywane jest okresem tzw. neo-KRS, a niektórzy środowiskowi obserwatorzy określają osoby wybrane w tym czasie jako tzw. neosędziów. Od października 2023 roku Barbara Kamińska przebywa na zwolnieniu lekarskim, jednak pomimo tego, 11 stycznia uczestniczyła w manifestacji popierającej skazanych polityków.

Roma Wąsik, urodzona w 1978 roku, jest chemiczką i biochemiczką z wykształcenia. Od 2014 roku była radną PiS w Radzie Dzielnicy Praga-Południe, zrezygnowała jednak z mandatu radnej w 2020 roku, rozwijając równocześnie swoją karierę zawodową. Przez wiele lat pracowała w Generalnym Inspektoracie Sanitarnym, zajmując stanowisko ekspertki w Departamencie Nadzoru nad Środkami Zastępczymi. W 2021 roku została dyrektorką Departamentu Nadzoru nad Chemikaliami, a na tym stanowisku pozostaje do dzisiaj.

Mariusz Kamiński za kratkami! Więźniowie w Radomiu nie mieli dla niego litości…

Obie kobiety wykazały się silnym zaangażowaniem w sprawę swoich mężów, uczestnicząc w manifestacjach i udzielając wywiadów mediom. Roma Wąsik podkreślała w jednym z wywiadów, że domaga się natychmiastowego uwolnienia swojego męża, argumentując, że są posłami i powinni zasiadać w Sejmie, a nie w więzieniu.

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zatrzymani we wtorek na terenie Pałacu Prezydenckiego, co wywołało szereg kontrowersji. Obydwaj politycy rozpoczęli głodówkę, a ich żony publicznie domagają się natychmiastowego uwolnienia. W środę Barbara Kamińska i Roma Wąsik udzieliły wzruszającego wywiadu, opowiadając o niewiarygodnym szoku związanym z aresztowaniem ich mężów.

11 stycznia, przed zatrzymaniem, obie kobiety odwiedziły Pałac Prezydencki, gdzie rozmawiały z prezydentem Andrzejem Dudą. Po spotkaniu głowa państwa poinformowała o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego na prośbę pań. Ta decyzja z pewnością wpłynęła na dynamikę sprawy i wywołała dodatkowe emocje w społeczeństwie.

W kontekście tych wydarzeń Barbara Kamińska i Roma Wąsik stają się ważnymi postaciami w życiu publicznym. Walczą nie tylko o uwolnienie swoich mężów, ale także włączając się w szerszy kontekst polityczny i społeczny. Ich działania i postawy budzą kontrowersje, jednocześnie kształtując opinię publiczną na temat sprawy skazanych polityków.

Źródło: tvn24.pl

Kobieta przejechała leżącego na jezdni 23-latka. Okazało się, że to kuzyn jej męża!

Komentarze