Wylądował na SORze z DZIWNYM OBJAWEM. COVID-19 zaatakował kończynę

guy cisternino

Lista nietypowych symptomów koronawirusa wydłuża się. Przypadek Guya Cisternino pokazuje, że COVID-19 nie objawia się tylko gorączką i suchym kaszlem. Sportowiec miał inne dolegliwości.

Siedmiokrotny mistrz federacji IFBB, Guy Cisternino, trafił do szpitala z objawami zakrzepu w nodze. W placówce medycznej lekarze rozpoznali u niego koronawirusa. Sportowiec ostrzega wszystkich przez nietypowymi objawami zakażenia.

Przypadek tego sportowca pokazuje, że do listy nietypowych objawów zakażenia koronawirusem, na której jest biegunka, problemy skórne, zapalenie spojówek, zadyszka, trzeba dodać zakrzepicę.

Cisternino poczuł silny ból w łydce po treningu. Udał się do fizjoterapeuty, który sprawił, że ból stał się słabszy. Kilka dni później, w trakcie treningu dla sponsorów, jego mięsień zapłonął podczas wykonywania jednego z ćwiczeń. Wtedy zastosował terapię falą uderzeniową.

Rano noga nie prezentowała się dobrze. Była czerwona, opuchnięta i bardzo ciepła. Cisternino udał się na ostry dyżur. Okazało się, że powstał zakrzep. Jego przyczyną był… koronawirus. Sportowiec nie miał pojęcia o tej zależności.

Lekarze podkreślają, że gdy dojdzie do zakażenia COVID-19, w organizmie produkowana jest cytokina, ona sprawia, że z kolei wątroba produkuje więcej białek krzepnięcia. Zakrzepica żył głębokich to efekt lepkości krwi.

“Jeśli masz zakrzepicę, fragmenty zakrzepu mogą się oderwać, przejść przez ciało i zablokować część dopływu krwi do płuc. Nigdy wcześniej nie widziałam tak lepkiej krwi” – powiedziała prof. Beverley Hunt w rozmowie z dziennikarzem Medical News Today.

Zobacz też: Najtańszy PŁYN DO DEZYNFEKCJI! Przepis WHO, tylko 3 składniki

Źródło: medicalnewstoday.com
Źródło zdjęcia: medicalnewstoday.com

Komentarze