WYSZŁO na jaw, na co naprawdę Owsiak wydaje PIENIĄDZE z WOŚP!

Jurek Owsiak wyznał, na co tak naprawdę wydaje zebrane pieniądze

Inicjator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków. Można powiedzieć, że jest postacią niemalże kultową. Za Owsiakiem co roku idą tysiące ludzi w różnym wieku, aby przyłączyć się do tego pięknego dzieła i zebrać fundusze dla potrzebujących. Jurek pamięta o wszystkich, czy to są noworodki, czy to są seniorzy.

Dzięki jego determinacji szpitale są systematycznie wyposażane w najnowocześniejszy sprzęt, niejednokrotnie ratujący życie. Mimo to nie brakuje ludzi, którzy oskarżają Owsiaka o to, że zawłaszcza pieniądze ze zbiórek, czego dowodem jest organizowany przez niego festiwal muzyczny Pol’and’Rock. Czy filantrop rzeczywiście finansuje występy gwiazd rocka ze zbiórek na szpitale? Tak naprawdę…

Jurek Owsiak niedawno wziął udział w charytatywnym meczu TVN. Jak sam zauważa potrzeby w polskich szpitalach są tak rozległe, że on i jego drużyna mogliby w takim meczu brać udział codziennie, żeby zapewnić placówkom zdrowotnym odpowiednie wyposażenie. Działacz jest przejęty tym, że pacjenci są badani przestarzałym sprzętem, który powinien zostać wymieniony wiele lat temu. Dotyczy to również sprzętu nowej generacji – jego żywotność to zaledwie kilka lat, po upływie których trzeba dokonać wymiany. A w Polskich szpitalach sprzętu nie ma wcale, ale jest niesprawny.

Jurek Owsiak podczas jednego z wywiadów przyznał, że dochód z Meczu Charytatywnego zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznej karetki pogotowia dla szpitala w Ustrzykach Dolnych. Koszt takiego pojazdu to około 800 tysięcy złotych.

Na koniec Jurek Owsiak zapewnił, że wspomniany wyżej ambulans został zamówiony. Niebawem będzie służył ratowaniu ludzkiego życia.

Komentarze