Zabójca 10-latki z Mrowin WYJDZIE z aresztu?! „Ma stany depresyjno-lękowe”

Wczoraj w Żarowie zakończyły się uroczystości  pogrzebowe brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Wyciekły informacje w sprawie aresztowanego 22-latka!

W sobotę na cmentarzu komunalnym w Żarowie pod Świdnicą tłumy pożegnały tragicznie zmarłą Kristinę. W kaplicy jednak była tylko najbliższa rodzina. Wszyscy ubrani na niebiesko lub biało – zgodnie z prośbą matki dziecka. 

Apelowano do mediów by nie prowadzić transmisji z pogrzebu ani też nie filmować i nie robić zdjęć. W tym czasie informator przekazał szokujące wiadomości dotyczące aresztowanego Jakuba A. 

„22-latek najpierw zeznawał policjantom jak maszyna. Opowiadał jak zabijał dziecko bez cienia wzruszenia. Szczegółowo zdradzał jak upozorował gwałt. Pękł w czasie transportu. Jednak teraz w areszcie sobie po prostu nie radzi. Nie wytrzymuje presji otoczenia – według mojej wiedzy ma zawnioskować o zmianę lub uchylenie środka zapobiegawczego z uwagi na jego stan psychiczny, podobno ma stany depresyjno-lękowe. Nie wiadomo, czy mimo ścisłego nadzoru nie popełni np. samobójstwa” – mówi nasze źródło. 

CZYTAJ TEŻ : Wyciekł OPIS zabójstwa 10-latki z Mrowin! „ROZERWAŁ jej narządy i…”

Jakub A. ma adwokata

Jakubowi A. przedstawiono jego prawa , zapytano także, czy chce skorzystać z pomocy obrońcy. Odpowiedział, że nie. Mimo dwukrotnej odmowy prokuratura zwróciła się z wnioskiem do sądu o wyznaczenie aresztowanemu adwokata, ponadto na przesłuchanie dowieziono mu ubrania i niezbędne do pobytu w areszcie rzeczy.

Ponadto jak ustalili dziennikarze Wyborczej24 będzie śledztwo ws. ujawnienia wizerunku Jakuba A.

– To brak profesjonalizmu. Te zdjęcia nie miały prawa wyciec, to skandaliczna sytuacja – powiedział serwisowi WP dr Krzysztof Liedel, dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

– Materiały w tej sprawie we wtorek zostały przekazane przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu. Na ich podstawie we wskazanej jednostce prokuratury zostanie wszczęte śledztwo z art. 231 § 1 k.k. Chodzi o przekroczenie lub niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego – mówi rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Katarzyna Bylicka. 

Komentarze