Zabójcy 10-latki z Mrowin „NALEŻY się SZACUNEK, zatrzymanie naruszyło Prawa Człowieka”

Oświadczenie rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara wstrząsnęło opinią publiczną! Bodnar uznał zatrzymanie podejrzanego o zabójstwo 10-letnie Kristiny za „poniżające”

– Powinien złożyć kondolencje rodzinie, a policjantom i prokuraturze podziękować za skuteczne i szybkie działania – powiedział rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.

Rzecznik praw obywatelskich wydał oświadczenie oświadczenie, w którym to stwierdził, że przy zatrzymaniu Jakuba A. naruszono prawa człowieka . RPO pełni obowiązki Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur. „Zabójca także jest człowiekiem , przede wszystkim. Należy mu się szacunek i godne traktowanie, nie może być tak, że…

”bezbronnego i spokojnego człowieka ktoś rzuca na ziemię i zakuwa w kajdanki. Zatrzymanie nie musi tak wyglądać” – pisze oburzony internauta, podzielając zdanie Bodnara.

Bodnar stwierdził, że mężczyzna nie powinien zostać wyprowadzony boso i w bieliźnie. Ponadto uznał, że bezzasadnie użyto kajdanek zespolonych i chwytów obezwładniających. 

– Nie wierzę, to zapewne fake – mówi Mariusz Ciarka. „RPO powinien mieć na uwadze prawa rodziny okrutnie zamordowanej dziewczynki oraz ludzi, których poczucie bezpieczeństwa zostało naruszone tą zbrodnią” – dodaje.

-Czy bezpieczeństwo policjantów i innych ludzi w ogóle nie liczy się dla rzecznika praw obywatelskich? – pyta retorycznie Ciarka.

Rzecznik Komendy Głównej Policji przypomina – chodzi o zatrzymanie podjerzanego o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, podejrzany miał wykorzystać ostre narzędzia. Funkcjonariusze obawiali się, że w akcie desperacji będzie atakował policjantów lub zechce zrobić krzywdę samemu sobie.

Jednak zdanie Bodnara nie jest odosobnione, opinię byłego wiceprezesa Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka podzielają niektórzy internauci. „Nie szkodzi, że to może być zabójca. Liczy się człowieczeństwo, a tego człowieka zatrzymano z nienależytym szacunkiem” – pisze jeden z internautów na Twitterze. 

Pogrzeb Kristiny odbędzie się w sobotę.

Komentarze