Zamieszkaj w Szymborskiej! Najpierw spełnij dwa warunki!

Nadarza się okazja, żeby przez miesiąc mieszkać w mieszkaniu laureatki literackiej Nagrody Nobla. Rusza projekt „Poetka w pustym mieszkaniu-rezydencje u Szymborskiej”. Lokatorką zostanie kobieta o poetyckim zacięciu.

W domu Szymborskiej

Wisława Szymborska zmarłą w 2012 roku. Poeta i eseistka związana była z Krakowem. Tu tworzyła i mieszkała. W mieście Kraka pojawia się też szansa, by zamieszkać w mieszkaniu noblistki. Taki pobyt będzie trwał miesiąc. Są jednak pewne warunki, które należy spełnić. Po pierwsze, trzeba być poetką i trzeba być związaną z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Pomysł zainicjował Wrocławski Dom Literatury i Fundacji Wisławy Szymborskiej. Projekt nazywa się Poetka w pustym mieszkaniu-rezydencje u Szymborskiej.

Wokół Wrocławia

Jednak nie trzeba urodzić się konkretnie we Wrocławiu. Wystarczy jeśli twórczość poetki, która chce zamieszkać w krakowskim mieszkaniu Szymborskiej, jest związana z Wrocławiem lub ogólnie z Dolnym Śląskiem. Można tez mieszkać lub być urodzoną na Dolnym Śląsku. Po prostu kandydatkę do zamieszkania musi z Dolnym Śląskiem łączyć jakiś wspólny punkt.

Osoby pełnoletnie

Kobieta, która będzie chciała spędzić miesiąc w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej, musi mieć ukończone 18 lat i co najmniej jeden opublikowany tom poetycki z nadanym numerem ISBN. Taka osoba musi być też gotowa do aktywnego uczestnictwa w imprezach literackich i kulturalnych, które związane będą z projektem. Jury wybierze trzy kandydatki, które w mieszkaniu noblistki zamieszkają w sierpniu, wrześniu i październiku. Zgłoszenia można nadsyłać do 6 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone 28 czerwca. Więcej nformacji można znaleźć na stronie www.szymborska.org.pl

źródło: se.pl

zdjęcie: Wislawa Szymborska/Facebook

Komentarze