ZAMORDOWANA para Europejczyków! Chcieli ADOPTOWAĆ dziecko!

para

Małżeństwo z Francji chciało adoptować dziecko i w tym celu udali się do niebezpiecznego kraju jakim jest…

Niestety ta wizyta skończyła się dla nich w najgorszy z możliwych sposobów. Para Europejczyków została zamordowana w drodze z lotniska do hotelu.

 

Posiadanie dziecka było ich największym marzeniem. Żeby je spełnić, przejechali połowę świata. Małżonkowie byli w wieku 41 i 44 lat.

 

Do tragedii doszło na Haiti. Od września 2018 roku trwają tam demonstracje przeciwko działaniom obecnego rządu. Kryzys polityczny osiągnął apogeum dwa miesiące temu, kiedy ogłoszono, że nie dojdzie do październikowych wyborów parlamentarnych.

 

W kraju panuje chaos, który sprzyja aktom przemocy i bezprawia. Centrum wydarzeń jest stolica państwa, czyli Port-au-Prince. W wielu punktach znajdują się barykady. Tamtejsi mieszkańcy dopuszczają się najbardziej brutalnych zachowań wobec przyjezdnych. Potrafią oni rzucać kamieniami w przechodniów.

 

 

 

ZOBACZ TEŻ:TURCJA ODMAWIA WSPARCIA POLSCE W WOJNIE! Czy kraj naruszy tym ideę sojuszu NATO?

 

 

 

Francuska ambasada w Port-au-Prince wydała poruszające oświadczenie. Zostało opublikowane 25 listopada i dotyczyło tragicznie zmarłego małżeństwa. Zostali oni zastrzeleni w poprzedni weekend.

 

Ambasador ujawnił, że małżeństwo starało się o zgodę ośrodka opiekuńczego przez co najmniej 3 lata. Nie mieli własnych dzieci. Na co dzień mieszkali we francuskim miasteczko Saint-Martin-d’Ardeche. To miało być ich pierwsze spotkanie z nowym członkiem rodziny.

 

Trwa dochodzenie, dlaczego ktoś zdecydował się na zabicie pary. Wstępne ustalenia pozwalają przypuszczać, że 44-latek i 41-latka byli ofiarami brutalnego rabunku.

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do obywateli o ostrożność oraz doradza, aby nie planować wyjazdów na Haiti, aż do odwołania.

 

 

 

 

Źródło:02/pixabay

Komentarze