TURCJA ODMAWIA WSPARCIA POLSCE W WOJNIE! Czy kraj naruszy tym ideę sojuszu NATO?

Turcja

W 2014 roku Polska i pozostałe państwa bałtyckie zaczęły domagać się opracowania planu militarnego, który będzie gwarancją ochrony ze strony NATO. Chodzi o pomoc militarną w razie ataku ze strony Rosji. Dokument ma być niedługo podpisany przez 29 przedstawicieli krajów. Niestety, pojawiły się problemy. Turcja wnosi sprzeciw i domaga się spełnienia swoich żądań przez NATO.

Turcja postawiła ultimatum. Swoje zdanie zmieni wtedy kiedy NATO zaoferuje Ankarze większą pomoc polityczną w walce z kurdyjskimi jednostkami w północnej Syrii.  Według agencji Reuters – nie udało się uzyskać komentarza w tej sprawie od tureckiej delegacji NATO.

 

 

Delegacje NATO starają się pozyskać poparcie wszystkich 29 członków Sojuszu dla planu obrony Polski, Litwy, Łotwy i Estonii na wypadek agresji ze strony Rosji. Dlatego bez pomocy Ankary Sojuszowi trudno będzie wzmocnić mechanizmy obronne dla wymienionych krajów. W przyszłym tygodniu w Londynie dojdzie do szczytu z okazji 70. rocznicy powstania NATO. To właśnie tam ma dojść do podpisania dokumentu. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: PIS chce ZABRAĆ ponad 1,5 MILIONA ZŁOTYCH SCHRONISKU dla zwierząt! To „budżetowe draństwo!”
źródło: AgencjaReuters/ fot. unsplash

Komentarze