Zaszczepili ją na COVID-19. TO stało się chwilę później!

 Pierwsza osoba zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. To stało się z kobietą krótko po szczepieniu.

Stany Zjednoczone. Szczepionka przeciwko koronawirusowi ma zostać podana w pierwszej kolejności pracownikom służby zdrowia oraz osobą starszym, które zamieszkują domy opieki. Póki co pierwszą zaszczepioną osobą w USA została pielęgniarka Sandra Lindsay ze szpitala Jewish Medical Center na Long Island. Już wiadomo, co stało się chwilę po szczepieniu.

Kobieta została zaszczepiona podczas konferencji prasowej gubernatora stanu Andrew Cuomo.  Jak wynika z niezależnych źródeł, pielęgniarka jest pierwszą osobą poddaną szczepieniu przeciwko COVID-19  w Stanach Zjednoczonych. Spekulowano, że najpierw zaszczepieni zostaną wysocy rangą urzędnicy Białego Domu. Jednak Donald Trump zmienił plany dotyczące szczepień przeciwko COVID-19. Jak zaznaczył, mogą zostać wykonane tylko, jeśli ich podanie byłoby „szczególnie konieczne”.  Sam prezydent USA zadeklarował się zaszczepić „odpowiednim czasie”.

Pielęgniarkę Sandrę Lindsay poddano  szczepieniu w trakcie transmisji na żywo. O tym, co wydarzyło się chwilę po szczepieniu mówi dziś cały świat. Kobieta wyznała, że czuje się świetnie i zupełnie nie widzi ona różnicy porównując szczepionkę do innych preparatów.

Jak wynika z planów w Stanach Zjednoczonych tylko do końca roku ma się zaszczepić 20 milionów osób. Pod koniec stycznia 2021 roku liczba ta ma wzrosnąć do 50 milionów a na koniec marca zaszczepionych ma być już 100 milionów osób.

Komentarze