Zbigniew Ziobro poważnie chory. Patryk Jaki zdradza szczegóły

Trudności zdrowotne Zbigniewa Ziobry stanęły w centrum uwagi, rzucając cień niepewności na przyszłość jego zaangażowania politycznego. W ostatnich dniach informacje o tymczasowej nieobecności byłego ministra sprawiedliwości w życiu publicznym spotkały się z zaniepokojeniem i życzliwością ze strony współpracowników. Europoseł Patryk Jaki, będący bliskim współpracownikiem Ziobry, zabrał głos w tej sprawie.

Patryk Jaki udzielił wywiadu na antenie Radia ZET, gdzie wyraził solidarność z chorującym politykiem.

Wszyscy się za niego modlimy i trzymamy kciuki, żeby było dobrze – podkreślił.

Jego słowa odzwierciedlają troskę o stan zdrowia Zbigniewa Ziobry, jednego z kluczowych polityków partii Suwerenna Polska.

Informacja o chwilowej nieobecności Ziobry wywołała konieczność reorganizacji wewnętrznych struktur partii. Suwerenna Polska potwierdziła, że prezydium, na czele z Patrykiem Jakim, przejmie odpowiedzialność za kierowanie partią w okresie nieobecności lidera. Z jednej strony jest to środek zaradczy mający na celu utrzymanie stabilności w strukturze politycznej, z drugiej zaś wyraz wsparcia dla Zbigniewa Ziobry w trudnym dla niego czasie.

Na oficjalnym profilu Suwerennej Polski pojawiło się oświadczenie, w którym życzy się prezesowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Naszemu prezesowi życzymy dużo sił i jak najszybszego powrotu do zdrowia. Prosimy o uszanowanie prawa do prywatności prezesa oraz jego rodziny w czasie rekonwalescencji – czytamy.

Doniesienia prasowe wskazują na poważność problemów zdrowotnych Zbigniewa Ziobry. Patryk Jaki podkreślił, że nie jest upoważniony do przekazywania konkretnych informacji na ten temat. Jego reakcja opiera się na wyrazie troski i wsparcia dla kolegi partyjnego. Jednak według nieoficjalnych źródeł medialnych, Zbigniew Ziobro może zmagać się ze złośliwym nowotworem.

W kontekście ewentualnego przekazania przywództwa w Suwerennej Polsce, Jaki zaznacza, że zawsze było ono kolektywne. Co jest integralną częścią zasad działania Solidarnej Polski. Warto zauważyć, że prezydium partii odgrywa kluczową rolę w podejmowaniu decyzji, a ewentualne przekazywanie obowiązków może odbywać się w sposób wspólnotowy, zgodny z zasadami funkcjonowania partii.

W obliczu niepewności co do zdrowia Zbigniewa Ziobry, współpracownicy, jak i cała społeczność polityczna, trzymają kciuki za jego powrót do zdrowia, będąc jednocześnie gotowymi do dostosowania się do ewentualnych zmian w strukturze partii.

Źródło: wp.pl

Cała prawda o TV Republika! Tomasz Sakiewicz sprzeniewierzył pieniądze, a teraz żebrze od widzów?

Komentarze