Zdążyli jeszcze nagrać Królikowskiego. Niestety krótko po tym…

Zdążyli jeszcze nagrać wideo z udziałem Pawła Królikowskiego. Niestety krótko po tym wydarzył się prawdziwy dramat. Wielu było w szoku.

Aktor Paweł Królikowski chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia trafił na oddział onkologii jednego z warszawskich szpitali. Sprawa miała związek z przebytą wcześniej operacją usunięcia tętniaka mózgu, którego zdiagnozowano jeszcze w 2015 roku. Choroba ponownie dała o sobie znać w 2019 roku. Najpierw latem, a kolejno właśnie grudniu. Niestety kiedy aktor miał już opuszczać szpital pojawiały się kolejne komplikacje. 

Pawła Królikowskiego znamy przede wszystkim z roli w serialu Ranczo. W produkcji Telewizji Polskiej aktor wcielił się w rolę Kusego. Ta kreacja bardzo spodobała się widzom. Ponadto Paweł Królikowski zagrał jeszcze m.in. w kultowym serialu Pitbull, a ostatnio był jurorem w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Niedawno nagrywano teledysk z udziałem aktora. Niestety krótko po nagraniach aktor…

… trafił do szpitala na odział onkologii. Występ w teledysku był ostatnim projektem w jakim Paweł wziął udział przed znalezieniem się w grudniu 2019 roku w szpitalu. Poza Królikowskim w projekt zaangażowały się jeszcze takie gwiazdy jak Daniel Olbrychski, Małgorzata Kożuchowska czy Joanna Kurowska. Wszystko to w ramach projektu dla mieszkańców Domu Artysty Weterana w Skolimowie.

„Jest taki dom”

Pod nazwą „Artyści dla Skolimowa” gwiazdy nagrały piosenkę, do której teledysk właśnie znalazł się w sieci. W materiale widzimy m.in. właśnie Pawła Królikowskiego, który to po zakończeniu tego projektu trafił do szpitala.

Utwór „Jest taki dom” powstał przed paroma miesiącami. W środę w serwisie YouTube miała miejsce oficjalna premiera. W teledysku gwiazdy chcą przypomnieć o zapominanych ikonach polskiej kultury.

Dość regularnie odwiedzam Dom Artysty Weterana, ostatni raz byłem tam kilka miesięcy temu. Byłem pod wrażeniem elegancji i wysokiej kultury jego mieszkańców. Pomyślałem, że warto byłoby stworzyć coś, co przypomniałoby o nich. Niby dużo się mówi o tym domu, ale nie wszyscy wiedzą, że wciąż potrzeba wielu środków na utrzymanie. Wiadomo, jak ktoś jest gwiazdą na topie, to wszyscy o nim pamiętają, ale jeśli apogeum kariery mija, coraz mniej osób pamięta o tych artystach. Warto pamiętać o tych legendach, zwłaszcza że wciąż są w świetnej formie, zarówno fizycznej, jak i intelektualnej – powiedział w rozmowie z portalem Plejada.pl Marcin Nierubiec.

fot. YouTube kadr z teledysku „Jest taki dom”

Komentarze