Zenek Martyniuk w kampanii PiS?! „Bezpardonowo wykorzystany”

Zenek Martyniuk w kampanii wiceministra Prawa i Sprawiedliwości?!

Kampania wyborcza nabrała tempa. Politycy prześcigają się w pomysłach na to, jak przekonać do siebie wyborców. Wiceminister MSWiA, Jarosław Zieliński, wybrał się na koncert Zenka Martyniuka i uwiecznił to na zdjęciu z królem disco-polo.

Jacek Kurski intensywnie promuje muzykę disco-polo w Telewizji Polskiej. Gatunek,ten przeżywa renesans. Przez wiele lata muzyka ta był na marginesie. Teraz często możemy oglądać transmisje z koncertów disco-polo m.in. z wakacyjnej trasy Dwójki.

Największą gwiazda jest przede wszystkim Zenek Martyniuk. To właśnie jego wizerunek chętnie wykorzystują w swej kampanii politycy.

Przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego Martyniuk nakręcił krótki spot wraz z Tomaszem Frankowskim, kandydującym z list Koalicji Europejskiej. Teraz Zenek zapozował do wspólnego zdjęcia z politykiem z przeciwnego obozu.
Chodzi tu o Jarosławia Zielińskiego, wiceszefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który pojawił się na koncercie Martyniuka.

„Wczoraj wieczorem uczestniczyłem w koncercie Zenka Martyniuka kończącym uroczystości 600-lecia parafii w Kuczynie (gm. Klukowo) połączone z tegorocznymi dożynkami” – poinformował na Facebooku Zieliński.

„Pozdrawiam mieszkańców Kuczyna, Klukowa, powiatu wysokomazowieckiego i wszystkich uczestników koncertu. Jestem przekonany, ze bawiliście się dobrze”– dodał wiceszef MSWiA.

Zenek Martyniuk nie odniósł się do publikacji. Niektórzy twierdzą, że został wykorzystany w politycznej grze. 

-Zenek został bezpardonowo wykorzystany w kampanii PiS. Nie ma tutaj dyskusji. Idą wybory a zdjęcie z Zenkiem korzystnie wpływa na notowania. Pytanie, czy Zenek jest tego świadom. Moim zdaniem nie.” – mówi polityk KO.

Komentarze