Znamy oficjalną datę KOŃCA ŚWIATA. NASA potwierdziła, że dojdzie do…

świata, asteroida

Wiele razy słyszeliśmy już o potencjalnych datach końca świata. Jednak tym razem NASA potwierdziła prawdopodobieństwo zderzenia się asteroidy Bennu z naszą planetą. Podano oficjalną datę.

Wiele razy informowano nas o potencjalnych datach końca świata. Jak widać żadna z nich nie sprawdziła się. Eksperci z NASA opublikowali nową datę możliwego wyginięcia ludzkości. Czy tym razem mamy powody o obaw?

Otóż tym razem sprawa jest poważniejsza. Bennu 101955 to asteroida odkryta w 1999 roku. Należy ona do obiektów potencjalnie niebezpiecznych dla naszej planety. Ogromna planetoida ma ponad 500 metrów średnicy oraz waży około 77 miliardów ton. Okrąża słońce w ciągu 1 roku i 71 dni przecinając przy tym orbitę Ziemi. Z każdym okrążaniem coraz bardziej zbliża się do naszego planety. Nasuwa się wówczas pytanie – czy Bennu nam zagraża?   

 

ZOBACZ TAKŻE: Odnaleziono SKARB III RZESZY. Dziś wart jest FORTUNĘ! Chodzi o…

 

 

Według naukowców z NASA możliwe uderzenie Bennu w Ziemię nastąpi 25 września 2135 roku. Asteroida zbliży się do tego czasu do Ziemi ośmiokrotnie. Katastrofa nie będzie dotyczyła bezpośrednio nas, jednak istnieje duże niebezpieczeństwo dla następnych pokoleń. NASA potwierdziła, że prawdopodobieństwo zderzenia się planetoidy z Ziemią jest równe 1:2700. Wówczas ponad 60% populacji przestałoby istnieć. Eksperci z NASA pracują nad opracowaniem strategii, która ma wyeliminować potencjalne zagrożenie.

źródło: nasa/fot. nasa

Komentarze