Odnaleziono SKARB III RZESZY. Dziś wart jest FORTUNĘ! Chodzi o…

skarb

Olbrzymi Orzeł, który stanowił godło państwowe III Rzeszy został wyłowiony u wybrzeży. Po długim czasie skarb ma trafić w końcu na aukcję. Jest wart fortunę.

W 2006 roku miała miejsce specjalna wyprawa. Urugwaj wraz z profesjonalna ekipą badaczy rozpoczęli ekspedycję podczas której wydobyto rzeźbę Orła III Rzeszy, który stanowił godło państwowe.  Orzeł ze swastyką stanowił ozdobę krążownika Admiral Graf Spee. W grudniu 1939 roku doszło do zatopienia okrętu przez własną załogę. Żeglarze nie chcieli, by ich technologia wpadła w ręce wrogów. 

 

Rzeźba ważąca ponad 360 kilogramów od 1939 roku leżała na dnie w wodach u wybrzeży Urugwaju. Przez długi czas nie wiadomo było co z nią zrobić. W końcu zadecydowano, że orzeł trafi na aukcję. Zdaniem ekspertów jego cena może wynieść ponad 101 mln zł. Oferty osób zainteresowanych rzeźbą napływają z całego świata.

 

ZOBACZ TAKŻE: MUSISZ napisać TO do ZUS! Inaczej COFNĄ emeryturę!

 

Pojawiły się obawy, że wśród kupujących mogą znaleźć się neonaziści. Ernesto Kreimerman z Urugwajskiego Komitetu Żydowskiego podziela te obawy i uważa, że orzeł powinien trafić do muzeum, a nie prywatnego nabywcy.

skarb
fot. MIGUEL ROJO/AFP / East News , Facebook.

Komentarze