Znana trenerka pokazała, jak zachęca dzieci do ćwiczeń!

Otyłość wśród dzieci staje się coraz większym problemem. Ciężko jest je oderwać od komputerów, tabletów i telefonów, a o spędzaniu czasu wolnego na dworze większość dzieciaków nawet nie pomyśli. Jak zmotywować je do ruchu i pokazać, że ćwiczenia fizyczne mogą sprawiać też przyjemność?

Dzieciaki bardzo szybko przejmują zachowania dorosłych. Te niewłaściwe oczywiście najszybciej, ale warto pokazywać im również te wartościowe nawyki. Najprostszą drogą do tego, żeby zachęcić dziecko do uprawiania sportu, jest… samemu zachowywać dobrą formę. Dom, w którym aktywność fizyczna jest na porządku dziennym, jest gwarantem dobrego nastawienia dzieciaków do podejmowania jakiegokolwiek wysiłku w tym kierunku.

ZOBACZ: BIZNES TRUMPA W TURCJI! TAK WYGLĄDAJĄ JEGO POWIĄZANIA

Najlepszą motywacją będzie jednak… trening z dzieckiem! 

Do tego namawia na swoim instagramie Edyta Litwiniuk, jak sama o sobie mówi – mama, dietetyk i trener personalny. W swoich mediach społecznościowych i udzielanych  wywiadach wciąż podkreśla, że to dorośli biorą odpowiedzialność za otyłość u dzieci, która staje się już problemem naszych czasów. Trenerka zwraca uwagę na to, że to rodzice powinni dawać dobry przykład i zachęcać dzieciaki do ćwiczeń czy zdrowego odżywiania. 

ZOBACZ: DONBAS ZOSTANIE ODEBRANY SIŁĄ Z RĄK ROSJI?

Media społecznościowe Edyty Litwiniuk pełne są motywatorów dopingujących do podjęcia wysiłku i zmiany swoich dotychczasowych przyzwyczajeń.

Ostatnio trenerka wrzuciła nawet filmik, w którym ćwiczy z jedną ze swoich córeczek! Pokazuje, że ćwiczenia mogą być dobrą zabawą nie tylko dla córki, ale i dla mamy!

Komentarze