ZWIERZĘ spadło z NIEBA na podwórko! Badanie DNA wykazało, że jest to…

zwierzę

Pewna Australijka na swoim podwórku była świadkiem nietypowego zjawiska.

Zwierzę dosłownie spadło z nieba na jej posesję, a kobieta długo zastanawiała się w jaki sposób do tego doszło i przede wszystkim co to za ssak.

 

Zwierzak przypominał jednocześnie trochę lisa, a trochę psa. Australijka nie była jednak pewna, który to ostatecznie gatunek.

 

Mieszkanka miejscowości Bright oddalonej o 320 km na północny wschód od Melbourne w Australii znalazła zwierzaka w sierpniu. Wtedy też postanowiła sfotografować szczenię, po czym zamieściła zdjęcie w grupie na Facebooku.

 

„Nie wiem, czy to lis, czy pies „– napisała kobieta.

Zwierzę zabrała do szpitala dla zwierząt, gdzie nawet pracownicy mieli wątpliwości z rozpoznaniem rasy tego psa

Wówczas nazwano szczenię „Wandi” i mówiono, że to nie jest zwykły pies. Wszystko stało się jasne po przeprowadzeniu badań DNA.

 

„Po tygodniach niecierpliwych oczekiwań badania z laboratorium genetycznego UNSW wyjawiły, że Wandi to stuprocentowy górski dingo z Victorii”– poinformowali pracownicy australijskiego ośrodka dla dingo, do którego trafił Wandi.

 

Ośrodek stwierdził, że szczenię zostało najprawdopodobniej wykradzione przez orła, a potem upuszczone przez niego na ziemię. Wskazywały na to m.in. liczne obrażenia na jego grzbiecie. W ośrodku Wandi zostanie włączony do programu hodowlanego, aby „dodawać geny i podnosić siłę i różnorodność” tamtejszej populacji dingo.

 

ZOBACZ TEŻ:Kobieta miała owiniętego wokół szyi PYTONA! Nie przeżyła, bo wąż…

 

Psy dingo to charakterystyczna rasa psów zamieszkujących Australię i Nową Gwineę. Do tego podgatunku należą również dzikie psy z obszaru Azji Południowo-Wschodniej.

 

 

Źródło:02/pixabay

Komentarze