ZWŁOKI Polki w Himalajach! Okazało się, że to…

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło tragiczną informację o odnalezieniu ciała Polki w Himalajach.

Gazeta „Polska Times” poinformowała, że 18 października szerpowie odnaleźli ciało Polki na terenie Nepalu. Na razie nie są znane okoliczności śmierci.

 

Wiadomo jest, że kobieta wybrała się na wyprawę trekkingową Wielkim Szlakiem Himalajskim. Przygodę rozpoczęła 7 września i początkowo chwaliła się postępami na Facebooku. Ostatni wpis zamieściła 12 października. Kilka dni później dokonano tragicznego odkrycia.

Milena Piasecka chciała pokonać liczący 1700 km Wielki Szlak Himalajski (Great Himalaya Trail, GHT).

Jest on jednym z najdłuższych i najwyżej położonych szlaków pieszych na świecie. Odcinek nepalski zaczyna się w dystrykcie Taplejung na wschodzie kraju. Do nepalskiej części Himalajów rocznie przybywa około 124 tys. turystów. Większość z nich porusza się jedynie w trzech regionach: masywu Annapurny na północy kraju, w okolicach Mount Everestu oraz w regionie Langtang niedaleko stolicy kraju Katmandu.

 

Przejście tego szlaku może zająć nawet pięć miesięcy marszem. Jako pierwsi Polacy pokonali go Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski.

 

ZOBACZ TEŻ:Egurrola pokazał córkę! Jej WYGLĄD zaskoczył wszystkich!

 

Z nieoficjalnych informacji „Polski Times” wynika, że do wypadku doszło 18 października w regionie Namcze Bazar, na wysokości 3,5 tys. metrów n. p. m. „Kobieta na dwa dni przed wypadkiem prawdopodobnie podróżowała samotnie. 16 października miała odłączyć się od dwóch towarzyszy”.

 

ZOBACZ TEŻ:Nowy HIT ZENKA MARTYNIUKA! Internauci jednogłośnie stwierdzili: Jest lepsza niż „Przez Twe Oczy Zielone”

 

Źródło:wpsportowefakty

Komentarze