Zwrot ws. ZABÓJSTWA w szkole!

Po tragedii w szkole do której doszło w zeszłym tygodniu, emocje nie opadną jeszcze długo. Śledztwo trwa, a w sprawie zabójstwa jednego z uczniów zostały zatrzymane kolejne dwie osoby. Zatrzymani małoletni zostaną w schronisku dla nieletnich, do czasu wyjaśnienia sprawy.

Nowe fakty w sprawie

Do tragedii w szkole w Wawrze doszło w poniedziałek. Jak na razie nie wiadomo, co konkretnie spowodowało atak nożownika akurat na tego, a nie innego ucznia. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak poinformował media na wtorkowej konferencji, że zatrzymani w ostatnim czasie uczniowie nie są uczniami szkoły, na terenie której doszło do ataku nożownika.

Na zwołanej konferencji sylwester Marczak podkreślił również, że dla dobra śledztwa przedstawiciele policji nie mogą przekazywać mediom zbyt wiele informacji. Jak na razie udało się dotrzeć do każdej z osób, którym ktoś groził, jednak uzyskanie od nich dokładniejszych informacji na razie nie jest możliwe.

Policjant podkreślił również, że nie potwierdziło się przypuszczenie, że nożownik był pod wpływem narkotyków. Okazuje się również, że nożownik był znany lokalnej policji. Mamy tu do czynienia z przejawem demoralizacji, jak widać wyjątkowo brutalnej i tragicznej w skutkach. Doszło nawet do współpracy pomiędzy policją, a sądem rodzinnym.

Niewykluczone, że w najbliższych dniach dojdzie do kolejnych zatrzymań w związku ze sprawą.

/Katarzyna Goch

Komentarze