23-latka uległa ciężkiemu wypadkowi z udziałem CIĘŻARÓWKI! Pilnie potrzebuje naszej pomocy

23-letnia Paulina Bernatek kilka dni temu uległa ciężkiemu wypadkowi z udziałem CIĘŻARÓWKI! Pilnie potrzebuje naszej pomocy!

Paulina Bernatek jest studentką Politechniki Świętokrzyskiej. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii w kieleckim szpitalu na Czarnowie. Paulina do dalszego leczenia potrzebuje krwi. Dziewczyna została potrącona przez tira, gdy przechodziła przez przejście dla pieszych w Bodzentynie (woj. świętokrzyskie). 

O pomoc dla Pauliny proszą jej najbliżsi. W rozmowie z dziennikarzami Echa Dnia sprawę skomentowała siostra potrąconej. 

– Lekarze mówią, że jej stan nie jest stabilny, ale krytyczny. Kiedy zostaną ustabilizowane jej funkcje życiowe, będzie możliwość transportu do specjalistycznego ośrodka na Śląsku, gdzie lekarze będą mogli jej pomóc. Do transportu niezbędna jest krew, ponieważ Paulina musi mieć ją ciągle przetaczaną – tłumaczy Klaudia, siostra rodzona Pauliny. 

KREW MOŻE ODDAĆ KAŻDY Z NAS! 

Nieistotne, jaką masz grupę. Jeśli chcesz pomóc 23-letniej Paulinie, udaj się do dowolnego punktu krwiodawstwa w Polsce. Ważne, byś podał pracującym tam osobom najważniejszą informację – dopisek: 

 „Dla Pauliny Bernatek, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach”.

Jeśli pochodzisz z województwa świętokrzyskiego, lub mieszkasz w Kielcach, krew możesz oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Budynek oddziału znajduje się na ulicy Jagiellońskiej 66. 
Godziny otwarcia: w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 7:00–14:00 oraz w środy i piątki 7:00–16:30.
Zdjęcie: Pixabay
Źródło: Facebook, Echo dnia

Komentarze