31-latek produkował materiały wybuchowe! CBŚP schwytało niebezpiecznego przestępcę i zabezpieczyło ślady laboratorium!

Sukces funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) w Małopolsce – zlikwidowali laboratorium materiałów wybuchowych, odnaleźli magazyny broni palnej i amunicji oraz natrafili na milion złotych w gotówce. Ten niebezpieczny przestępca teraz stoi przed wymiarem sprawiedliwości, a jego czyny mogą zakończyć się długą karą pozbawienia wolności.

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w Małopolsce, gdzie funkcjonariusze CBŚP rozpracowywali sprawę, która wzbudziła ogromne zainteresowanie. Przestępca, który miał na swoim sumieniu nie tylko produkcję materiałów wybuchowych, ale także posiadanie broni palnej i dużej ilości gotówki, nie mógł dłużej pozostać na wolności.

Zatrzymanie 31-latka to owoc współpracy CBŚP z Opola i kontrterrorystów z Krakowa. Mężczyzna działał w różnych miejscach Małopolski, co czyniło go jeszcze bardziej niebezpiecznym dla społeczeństwa.

Jednym z głównych odkryć funkcjonariuszy było zlikwidowanie laboratorium, w którym przestępca prowadził niebezpieczne eksperymenty. Zabezpieczono tam 6 litrów substancji chemicznych w trakcie elektrolizy oraz prekursory materiałów wybuchowych, w tym groźne substancje, takie jak nadchloran sodu, mieszanina nadchloranu potasu, kwas fosforowy i nadchloran magnezu. Materiały te były wyjątkowo niebezpieczne, a biegli z zakresu chemii i materiałów wybuchowych potwierdzili ich niebezpieczeństwo.

Niebezpieczne materiały musiały zostać zneutralizowane na miejscu, a reszta została przewieziona na specjalny poligon. Policjanci natrafili także na tetrazotan erytrotolu (ETN) oraz nadtlenek utropiny (HMTD), które również są bardzo niebezpiecznymi substancjami wybuchowymi.

W innych miejscowościach ujawniono magazyny broni palnej, zarówno krótkiej, jak i długiej. Funkcjonariusze odnaleźli 27 jednostek broni oraz ponad 2,2 tysiąca sztuk amunicji. To nie były jednak jedyne znaleziska. Policja zabezpieczyła także kilkanaście kilogramów materiałów o właściwościach wybuchowych, urządzenie do zdalnej detonacji materiałów wybuchowych i 67 zapłonników.

Dodatkowo, w trakcie działań, policjanci natrafili na przerażającą kwotę – ponad milion złotych w gotówce. Ta suma została zabezpieczona jako zabezpieczenie na poczet przyszłych kar i grzywien.

Zatrzymany 31-latek usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany przez sąd. Teraz stoi przed wymiarem sprawiedliwości, a za swoje przestępstwa może zapłacić wysoką cenę w postaci kary pozbawienia wolności sięgającej nawet 10 lat.

To zdecydowanie jeden z bardziej dramatycznych i niebezpiecznych przypadków, z jakimi musiała zmierzyć się polska policja. Działania CBŚP oraz innych służb zakończyły się sukcesem, a niebezpieczny przestępca nie stanowi już zagrożenia dla społeczeństwa.

Zobacz także: Polska podbiła serca na całym świecie tym słodkim deserem! Na eksporcie zarabiamy krocie!

Komentarze