4 tys. PENSJI minimalnej! Kaczyński przedstawił nowe obietnice!

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przemawiał na konwencji w Lublinie. Zaprezentował program, który PiS ma zrealizować po ew. zwycięstwie w październiku.

– Nasz system skonstruowany jest wokół godności człowieka i jego życia. Ta ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko. To ochrona przed opresjami, eutanazją, aborcją na życzenie – przed całą ideologią, która podważa wartość naszego życia. Stoimy zdecydowanie na stanowisku, że to wartość niepodważalna – zaczął przemówienie Kaczyński.

– My chcemy sprawiedliwości, my chcemy Polski sprawiedliwej. Ale też chcemy sprawiedliwego świata. Chcemy, by ona obowiązywała w relacjach międzynarodowych. Dwie wspólnoty uznajemy za fundamentalne. Pierwsza z nich to rodzina. Rodzinę widzimy tak: jeden mężczyzna, jedna kobieta, ich dzieci. To jest rodzina. Taki model ma dziś wielu przeciwników. Ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami – i tak ma w Polsce zostać – grzmiał prezes PiS.

„Wspólnota, którą cenimy, jest też naród. Dla nas narodem jest polskość i ją cenimy bardzo wysoko. Chcemy, by Polska trwała. Warto być Polakami – słyszeliśmy dalej.

Jarosław Kaczyński część swojego przemówienia poświecił także kościołowi. Jak powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości kościół „ jest dla Polaków ważny, jest ważny dla polskich patriotów. Niezależnie, czy jest wierzący, czy jest agnostykiem, czy niewierzący (…) Odrzucamy nihilizm, bo on niczego nie buduje. On wszystko niszczy”.

Europa i obietnice

W przemówieniu Kaczyńskiego pojawił się także wątek polityki międzynarodowej. Zwlaszcza w kwestii Unii Europejskiej. Szef PiS określił Polskę mianem „wyspy wolności”.

„Jesteśmy pełnoprawnymi Europejczykami, także w sensie kulturowym – w każdym sensie. Ale Europa jest bogata różnorodnością. Jednym z tych narodów jest naród Polski. I nie ma powodów, żeby przeciwstawiać europejskość polskości. Polska pozostanie wyspą wolności” – mówił Kaczyński.

„Chcemy polską demokracje umacniać i będziemy to czynić” dodał.

Następnie padły kolejne obietnice. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że pod koniec 2020 roku płaca minimalna będzie wynosiła 3000 zł. Natomiast już za kolejne 3 lata ma to być 4 tysiące złotych. Ponadto prezes PiS mówił o dwóch trzynastych emeryturach w 2021 roku. Z pewnością te punkty programu zyskają wielu zwolenników. Opozycja wskazuje ogromny wzrost cen wraz ze wzrostem pensji minimalnej.

Komentarze