7 powodów, dla których pary PRZESTAJĄ uprawiać stosunek po porodzie…

przestają

Spora część małżeństw rozpada się w ciągu 18 miesięcy po urodzeniu dziecka. Rozpad wielu z tych związków wiąże się z… brakiem seksu.

Spadek libido

Nikt nie chce żyć w związku bez seksu. Całkiem zrozumiałe jest jednak to, że po porodzie, a dokładnie w trakcie połogu, należy się od niego powstrzymywać. Ale nawet po sześciotygodniowym oczekiwaniu na seks wiele kobiet nie odzyskuje swojego dawnego libido. Na obniżenie popędu płciowego ma również wpływ fakt, że kobieta karmi piersią.

Dlaczego przestajemy uprawiać seks?

Istnieje wiele powodów, dla których pary przestają uprawiać seks po porodzie. Oto tylko niektóre z nich!

Powód nr 1. Etap połogu

Zacznijmy od najbardziej oczywistego powodu zmniejszonego popędu seksualnego po porodzie – to etap połogu. Poród ma niezwykle silny, fizyczny wpływ na ciało kobiety. Po porodzie, kobieta może mieć szwy po cesarskim cięciu, nacięte krocze po naturalnym porodzie lub sytuację zdrowotną, która wymaga wyleczenia. Kobieta może też odczuwać bolesność pochwy i brzucha. Szyjka macicy także potrzebuje czasu na zamknięcie. Ponadto, kobiecie mogą dokuczać hemoroidy.

Ogólna zasada polega na odczekaniu co najmniej 4–6 tygodni przed wznowieniem stosunku płciowego. Niektóre kobiety są po tym czasie gotowe na współżycie, ale inne potrzebują na to jeszcze wielu miesięcy.

Powód nr 2. Wyczerpanie organizmu

Pierwsze miesiące rodzicielstwa są niezwykle trudne. Stres i nadmiar obowiązków mogą doprowadzić do szybkiego wypalenia organizmu. Kiedy pod koniec dnia, matki kładą swoje dzieci do łóżka, cała ich energia jest już wyczerpana. Nic dziwnego, że marzą wtedy tylko i wyłącznie o śnie. Niestety, niektórzy ojcowie są oburzeni, że ich partnerki „nie są w nastroju na seks”. Nie potrafią zrozumieć, że wyczerpanie fizycznie całkowicie odbiera im ochotę na igraszki.

Powód nr 3. Karmienie piersią

Hormony odgrywają ogromną rolę po porodzie, szczególnie u kobiet karmiących piersią. Kiedy kobieta karmi piersią, jej ciało wydziela wysoki poziom prolaktyny. Ten hormon pomaga wytwarzać mleko, ale jednocześnie zmniejsza ochotę na seks. Libido kobiet karmiących piersią jest jeszcze bardziej zmniejszone, ponieważ wydzielane są niższe poziomy testosteronu. Jest to „męski” hormon odpowiedzialny za pożądanie seksualne. Kiedy karmienie piersią ustanie, pożądanie seksualne powinno wrócić.

Powód nr 4. Brak akceptacji swojego ciała

Wiele kobiet nie potrafi zaakceptować swojego ciała po porodzie. Rozstępy, cellulit i dodatkowa waga po porodzie, mogą być dla wielu z nas krępujące. Niezręczność we własnym ciele może powodować mieszane uczucia, jeśli chodzi o fizyczną intymność.

Trudno jest czuć się seksownie, gdy jesteś jeszcze w fazie „galaretowatego brzucha”, ale pamiętaj, że twoje ciało przeszło w ciągu ostatnich 40 tygodni mnóstwo zmian, które nie znikną w mgnieniu oka. Daj więc sobie czas, aby wrócić do swojej dawnej formy sprzed ciąży.

Powód nr 5. Ciągłe myślenie o dziecku

Narodziny dziecka to ogromny szok dla nowych rodziców. Noworodki wymagają dużej uwagi, a najwięcej czasu poświęcają im matki. Niektórym kobietom trudno jest się wystarczająco zrelaksować, aby się podniecić, ponieważ zawsze „mają z tyłu głowy” dziecko.

Powód nr 6. Seks nie ma już takiego znaczenia

Dla wielu kobiet uprawianie miłości nie ma już takiego znaczenia po porodzie. Niestety, mężczyźni podchodzą do tej kwestii zupełnie inaczej i mogą czuć się odrzuceni i emocjonalnie zaniedbywani przez swoje partnerki. Chociaż kochasz swojego partnera, nie masz już potrzeby codziennego uprawiania seksu, a intymność nie jest już dla ciebie kwestią priorytetową.

Powód nr 7. Chęć zemsty

Badanie opublikowane w czasopiśmie „Journal of Family Psychology” ujawniło, że większość kobiet uważała, że ​​ich partnerzy nie przykładają się do opieki nad dziećmi tak, jak się tego spodziewały. Niektórzy mężczyźni oczekują, że kiedy wrócą do domu z pracy, będą mogli całkowicie zrelaksować się – dostaną ciepły obiad, gazetę i zastaną czysty dom i chętną na igraszki partnerkę. Wierzą, że jeśli przez cały dzień jesteś z dzieckiem w domu, a maluch śpi, powinnaś skupić się tylko i wyłącznie na swoim ukochanym. Tymczasem, to wiele kobiet oczekuje, że kiedy ich mąż wróci do domu, odciąży je w obowiązkach nad dzieckiem, by mogły nieco odpocząć. I konflikt gotowy! Jeśli kobieta uważa, że ​​jej partner „nie pali się” do pomocy przy dziecku, może zechcieć go „ukarać” w innych obszarach i na przykład – odmówić mu seksu.

Czytaj też: Chcą wprowadzić karę śmierci za akty homoseksualne! Europosłowie PiS nie widzą w tym nic dziwnego…

Źródło: Babygaga.com

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze