Jeśli się z tym borykasz, COVID-19 CIĘ WYKOŃCZY! Wysokie ryzyko

wysokie ciśnienie

Naukowcy donoszą o nowym odkryciu. Udało im się ustalić, jakie schorzenie sprawia, że ryzyko zgonu w przypadku zakażenia koronawirusowe jest podwyższone. Oto wnioski.

Poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet zgonem, może się skończyć zakażenie koronawirusem w przypadku osób starszych, które mają takie choroby współistniejące jak otyłość, cukrzyca, choroby układu oddechowego czy problemy z sercem. W nowym raporcie naukowcy uwzględnili jeszcze jedno schorzenie.

W “European Heart Journal” znalazła się nowa analiza naukowa. Badacze przeanalizowali wcześniejsze badania dogłębnie. To już pewne. Wysokie ciśnienie krwi może być krytyczne dla pacjentów, u których stwierdza się COVID-19.

Ten wniosek to pokłosie działań zespołu chińskich badaczy. Przestudiowali oni przypadki ponad 3000 pacjentów z Wuhan. Aż 30% z nich zmagało się z problemami z ciśnieniem tętniczym.

“Jak tylko zaczęliśmy leczyć pacjentów zakażonych COVID-19 z Wuhanu, zauważyliśmy, że połowa zmarłych miała wysokie ciśnienie krwi. Było ono znacznie wyższe od ciśnienia krwi osób, które łagodnie przechodziły koronawirus” – powiedział Ling Tao, kierownik zespołu badaczy.

Z tych 30% 4% chorych zmarło na skutek zakażenia koronawirusem. To niemało, biorąc pod uwagę, że pacjenci ze stwierdzonym COVID-19, którzy mają normalne ciśnienie, umierali znacznie rzadziej. Odsetek zgonów wynosi w tym przypadku 1,1%.

W związku z powyższym osoby zmagające się z podwyższonym ciśnieniem powinny uważać na siebie.

Podkreśla to Tao:

“To istotne, by zakażeni COVID-19 z wysokim ciśnieniem krwi mieli świadomość, że są w grupie większego ryzyka. Powinni bardziej dbać o siebie w czasie pandemii, a w przypadku zakażenia znaleźć się pod szczególna opieką”.

Zobacz też: Od GRUPY KRWI zależy, jak przejdziesz COVID-19! Ta jest NAJGORSZA

Źródło: interia.pl
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze