Od GRUPY KRWI ZALEŻY, jak przejdziesz COVID-19! Ta jest NAJGORSZA

grupa krwi

Do interesujących wniosków doszedł zespół badaczy z kilku ośrodków na świecie. Twierdzą oni, że grupa krwi ma znaczenie, jeśli chodzi o zakażenie koronawirusem. Warunkuje przebieg choroby.

Międzynarodowa grupa naukowców przebadała ponad 1,6 tysięcy chorych na COVID-19. Były to przypadki ciężkie. Okazało się, że to, w jakim stanie byli, zależało od posiadanej grupy krwi.

Badania zostały przeprowadzone we Włoszech i Hiszpanii. Pacjenci, którzy wzięli udział w badaniu, mieli wyraźnie widoczne objawy. Były to takie dolegliwości jak duszności i problemy z oddychaniem, a także czerwona skóra i kłopoty z węchem.

Jak grupa krwi oddziałuje na przebieg zakażenia koronawirusem? Która jest w tym kontekście najgorsza, a która najlepsza? Okazuje się, że osoby, które posiadają grupę krwi A, są bardziej narażone na zakażenie tym wirusem. Ryzyko rośnie w ich przypadku dwukrotnie. Ponadto, jeśli się zarażą, to ciężej przechodzą chorobę, mają bardziej dotkliwe objawy. Pacjenci z grupą krwi A częściej musieli być podłączeni przez lekarzy do respiratorów.

To nie pierwsze tego typu odkrycie. Do podobnych wniosków doszli wcześniej chińscy naukowcy. Tamtejsi badacze też analizowali krew chorych na koronawirusa i ustalili, że ci z grupą A są bardziej podatni na zakażenie.

Z kolei grupa krwi 0 wiąże się z mniejszym ryzykiem zachorowania na COVID-19. Jeśli jednak dojdzie do zakażenia, to choroba przebiega łagodniej u takich pacjentów.

Zobacz też: Jeden DETAL DŁONI ZDRADZA, czy umrzesz na COVID-19. Masz go?

Źródło: o2.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze