Problemy ws. meczu Hurkacz-Choinski. Wimbledon wydał oświadczenie

Turniej Wimbledon 2023 zmierza do kolejnych emocji, ale pogoda sprawia organizatorom wiele trudności. Hubert Hurkacz, polski tenisista, miał rozegrać w środę pojedynek II rundy przeciwko Janowi Choinskiemu. Niestety, deszcz przekreślił te plany, a pojedynek został przeniesiony na czwartek.

Pierwotnie mecz Hurkacz – Choinski miał odbyć się jako piąty w kolejności od godziny 12:00 naszego czasu na korcie numer 12. Jednak już we wtorek organizatorzy poinformowali, że z powodu opóźnień innych meczów, zawodnicy nie przystąpią do rywalizacji przed godziną 17:30 w środę.

Deszcz zepsuł cały turniej…

Deszcz przez wiele godzin w środę powodował przerywanie i wznawianie meczów. Ostatecznie, po godzinie 16:00 czasu polskiego, zdecydowano o odwołaniu części spotkań II rundy zaplanowanych na ten dzień. Wśród nich był pojedynek polskiego zawodnika z Brytyjczykiem.

Kiedy odbędzie się mecz Hurkacz-Choinski?

Hubert Hurkacz i Jan Choinski zmierzą się więc najwcześniej w czwartek. Dokładną godzinę ich pojedynku poznamy dopiero w środowy wieczór, gdy zostanie ogłoszony plan gier na czwarty dzień Wimbledonu 2023.

Organizatorzy turnieju mają teraz poważny problem z nadrobieniem zaległości spowodowanych opadami deszczu we wtorek i środę. Ponad połowa meczów I rundy zarówno w singlu kobiet, jak i mężczyzn, pozostała do rozegrania. Priorytetem jest więc dokończenie rywalizacji w pierwszej fazie turnieju, najlepiej w środę, aby nie zakłócać harmonogramu kolejnych rund.

Pogoda i sport na świeżym powietrzu są nierozłącznymi partnerami

Pogoda jest zawsze nieodłącznym elementem wielu sportowych wydarzeń na świeżym powietrzu, a tenis, jako dyscyplina, szczególnie na trawiastych kortach Wimbledonu, jest podatny na tego typu problemy. Organizatorzy starają się jak najlepiej zarządzać takimi sytuacjami, angażując zaawansowane technologie prognozowania, aby uniknąć zbędnych zakłóceń w harmonogramie rozgrywek.

Mimo że opóźnienia z powodu pogody są nieuniknione, zawodnicy muszą zachować elastyczność i gotowość do szybkiego reagowania na zmiany w planach. Każdy mecz może być kluczowy dla osiągnięcia sukcesu w tak prestiżowym turnieju, jak Wimbledon. Czekamy więc z niecierpliwością na kolejne emocje, jakie niesie za sobą ten nieprzewidywalny sport.

Zobacz także: Pogoda w Polsce: IMGW ostrzega przed burzami i gradem

Komentarze