Close Menu
    Ostatnie wiadomości

    Koalicja PiS-u z Braunem jest możliwa

    2026-02-13 14:20

    Nie zrobiła makijażu i od razu posypał się hejt!

    2026-02-13 13:13

    Nowy taryfikator punktów karnych 2026: nawet 22 punkty za jedno wykroczenie

    2026-02-13 11:25
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Dzieje się!
    • Koalicja PiS-u z Braunem jest możliwa
    • Nie zrobiła makijażu i od razu posypał się hejt!
    • Nowy taryfikator punktów karnych 2026: nawet 22 punkty za jedno wykroczenie
    • Czy pożyczka SAFE jest dla kolesi Tuska?
    • Belgijska policja zrobiła nalot na … biura Komisji Europejskiej! W tle miliony euro!
    • Morze Bałtyckie podniesie się o 80 cm. Jedna, niemiecka wyspa może zniknąć!
    • No to już wiadomo! Prezydent chciał zagłodzić Premiera i jego rząd! Nie dał im jeść! [WIDEO]
    • UE planuje kolejny cios w unicestwienie państw narodowych. Chce utworzenia jednolitego systemu finansowego
    Facebook X (Twitter)
    Wyborcza24Wyborcza24
    • Strona główna
    • Kraj
    • Świat
    • Wiadomości
    • Lifestyle
    • Biznes
    • Polityka
    • Celebryci
    • SPORT
    • Kontakt
    Wyborcza24Wyborcza24
    Strona główna»Aktualności»Nowy raport NordVPN. Chodzi o bezpieczeństwo połączeń Wi-Fi
    Aktualności

    Nowy raport NordVPN. Chodzi o bezpieczeństwo połączeń Wi-Fi

    Natalia TomaszewskaNatalia Tomaszewska2023-11-06 21:522 minuty czytania
    Facebook Twitter LinkedIn Telegram Pinterest Tumblr Reddit Email
    A picture taken on November 20, 2017 shows logos of US multinational technology company Google displayed on computers' screens. / AFP PHOTO / LOIC VENANCE (Photo credit should read LOIC VENANCE/AFP/Getty Images)
    Udostępnij
    Facebook Twitter LinkedIn Pinterest Email

    Korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi stało się w ostatnich latach jednym z największych zagrożeń z punktu widzenia cyberbezpieczeństwa. To wniosek płynący z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę NordVPN.

    Internet stał się integralną częścią naszego życia, ale jednocześnie przekazujemy w nim coraz więcej wrażliwych danych, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. To paradoks – choć zależy nam na zachowaniu prywatności, nieustannie pozostajemy na celowniku cyberprzestępców. Istnieje jednak pytanie: czy są sytuacje, w których jesteśmy bardziej narażeni na ryzyko niż zazwyczaj?

    Według raportu NordVPN, korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi uważa się za największe zagrożenie przez większość użytkowników. Chodzi tu o darmowy dostęp do Internetu dostępny w miejscach takich jak hotele, pociągi, puby i restauracje. W badaniach przeprowadzonych wśród użytkowników, korzystanie z sieci w pubach i restauracjach stanowiło największy powód do obaw – aż 52 procent ankietowanych podzieliło tę opinię.

    Rzeczywiście, publiczne sieci Wi-Fi stwarzają dogodną okazję dla przestępców komputerowych do przeprowadzenia ataku. Niemniej jednak, pomimo tych obaw, znaczna część respondentów nie zraża się korzystaniem z otwartych sieci Wi-Fi.

    Warto zwrócić uwagę, że 41 procent respondentów zadeklarowało, że korzystałoby z takiej sieci, gdyby miało taką możliwość. 53 procent byłoby gotowych podać w takiej sytuacji poufne informacje, takie jak numer konta bankowego. To pokazuje, że obawy często nie idą w parze z odpowiednią ostrożnością.

    Należy jednak pamiętać, że wyniki badania są przeprowadzone wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii i miały na celu promowanie usług typu VPN. Dlatego prezentowane dane mogą być nieco stronnicze i niekoniecznie oddają świadomość polskich użytkowników Internetu.

    Niemniej jednak problem jest realny i występuje również w Polsce. Choć korzystanie z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi nie oznacza natychmiastowego zagrożenia, niesie ze sobą duże ryzyko, z którego często nie zdajemy sobie sprawy.

    Aby chronić swoją prywatność, warto podjąć odpowiednie środki ostrożności. Zamiast korzystać z publicznych sieci Wi-Fi, lepiej skorzystać z pakietu danych oferowanego przez operatora telefonicznego. To bardziej bezpieczne i często szybsze rozwiązanie, które pozwoli uniknąć potencjalnych zagrożeń związanych z publicznymi sieciami Wi-Fi. Ponadto, wykorzystanie dostępnych gigabajtów z pakietu danych to praktyczne i bezpieczne rozwiązanie.

    Źródło: telepolis

    Król Karol III martwi się sondażem. Jego dzieci mają większe poparcie

    internet sieć publiczna wifi
    Udostępnij. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

    Podobne artykuły

    Koalicja PiS-u z Braunem jest możliwa

    2026-02-13 14:20

    Nowy taryfikator punktów karnych 2026: nawet 22 punkty za jedno wykroczenie

    2026-02-13 11:25

    Czy pożyczka SAFE jest dla kolesi Tuska?

    2026-02-13 09:19

    Belgijska policja zrobiła nalot na … biura Komisji Europejskiej! W tle miliony euro!

    2026-02-12 17:14

    Morze Bałtyckie podniesie się o 80 cm. Jedna, niemiecka wyspa może zniknąć!

    2026-02-12 16:07

    No to już wiadomo! Prezydent chciał zagłodzić Premiera i jego rząd! Nie dał im jeść! [WIDEO]

    2026-02-12 09:29

    Komentarze wyłączone.

    Nie przegap
    Kraj

    Czy pożyczka SAFE jest dla kolesi Tuska?

    Szokujące słowa padły w Telewizji wpolsce24 z ust Janusza Kowalskiego, polityka z PiS, który powiedział…

    Belgijska policja zrobiła nalot na … biura Komisji Europejskiej! W tle miliony euro!

    2026-02-12 17:14

    No to już wiadomo! Prezydent chciał zagłodzić Premiera i jego rząd! Nie dał im jeść! [WIDEO]

    2026-02-12 09:29

    A jednak! 18-latek chciał dokonać zamachu terrorystycznego w Polsce

    2026-02-11 10:50
    Społeczności
    • Facebook
    • Twitter
    Ostatnie wiadomości

    Koalicja PiS-u z Braunem jest możliwa

    2026-02-13 14:20

    Nie zrobiła makijażu i od razu posypał się hejt!

    2026-02-13 13:13

    Nowy taryfikator punktów karnych 2026: nawet 22 punkty za jedno wykroczenie

    2026-02-13 11:25

    Czy pożyczka SAFE jest dla kolesi Tuska?

    2026-02-13 09:19
    Facebook X (Twitter)
    • Strona główna
    • Polityka prywatności
    © 2026 https://wyborcza24.pl

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.