ABW zatrzymało szpiega! Nie uwierzycie, gdzie pracował

ABW

Agnecja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji.

Funkcjonariusze ABW zabezpieczyli nielegalnie posiadaną sztukę broni palnej, amunicję oraz nośniki elektroniczne i dokumenty. Wszystko to znajdowało się w mieszkaniu szpiega!

 

„Piotr Ś. mężczyzna zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu, był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego” – ustalił portal tvp.info.

 

Służby przeszukały także miejsca zameldowania i faktycznego zamieszkania osób utrzymujących kontakty z Piotrem Ś. Tam również znaleziono broń palną i amunicję bez pozwolenia.

 

 

Prokuratura przedstawiła mężczyźnie zarzuty usiłowania działania na rzecz obcego wywiadu oraz zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Grozi mu od trzech lat więzienia.

 

 

W oficjalnym komunikacie rzeczniczka Agencji Mienia Wojskowego Małgorzata Weber podkreśliła:

W nawiązaniu do informacji pojawiających się w mediach, uprzejmie informuję, że Piotr Ś., mężczyzna zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu, nie jest i nie był pracownikiem Agencji Mienia Wojskowego„.

 

ZOBACZ TEŻ:Wyciekły DANE Polaków! Chodzi o konta…

 

Piotrowi Ś., oprócz zarzutu szpiegostwa postawiono także zarzut nielegalnego posiadania broni oraz posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie i cały czas toczy się postępowanie w tej sprawie.

 

 

Źródło:tvpinfo/pixabay

Komentarze