AFERA wokół Piątka!

Jak donosi „La Gazzetta dello Sport” włodarze AC Milanu zwolnią Gennaro Gattuso. Właściciele Rossonerich zwolnią Włocha nawet gdy drużyna awansuje do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Jak przystało na tak zasłużony klub jak włoski AC Milan, w końcu zaczął wygrywać i bić się o najwyższe cele, jakim jest niewątpliwie gra w Lidze Mistrzów. Problem w tym, że sposób w jaki grają podopiecznie Gattuso nie odpowiada ludziom rządzącym w Milanie.

Na ten moment Milan traci jedno oczko do miejsca promującego do gry w Champions League. To miejsce zajmuje Inter Mediolan. Rywal zza między, ma jedno spotkanie więcej do rozegrania, więc strata może powiększyć się nawet do czterech punktów.

W dzisiejszym wydaniu „La Gazzetta dello Sport”, włoscy dziennikarze donoszą, że nawet awans do elitarnych, europejskich rozgrywek nie zapewni pozostania na stanowisku trenera Gennaro Gattuso. Dziennikarze dodają, że w przyszłym sezonie drużynę ze Stadi Giuseppe Meazza poprowadzi nowy szkoleniowiec.
W ostatnich tygoniach przewinęło się wiele nazwisk, które miałyby zastąpić Włocha na stanowisku trenera. Głównymi kandydatami mają być Maurizzio Sarri, Eusebio di Francesco oraz Leonardo Jardim. Najbliżej do klubu z Mediolanu wydaje się być temu drugiemu, ponieważ dwaj pozostali nadal pracują w swoich klubach. Sarri w Chelsea, a Jardim w AS Monaco. Di Francesco po tym jak zwolniono go z AS Romy, pozostaje bez pracy i czeka na ciekawe propozycje.

Właściciele klubu muszą wiedzieć, że z takiego rozwiązania sprawy mogą być kibice Rossonerch. Dla nich Gennaro Gattuso to nie tylko trener, lecz legenda klubu.
Jesteśmy również ciekawi co z przyszłością Krzysztofa Piątka, którego do Milanu sprowadził tej zimy właśnie Gattuso. Wydaje się jednak, że Polak zostanie w drużynie na kolejny sezon. Według portalu transfermarkt Piątek wyceniany jest na 40 milionów euro.

/Paweł Kopała

Komentarze