Andrzej Duda powiedział TO Donaldowi Tuskowi! Takich słów nikt się nie spodziewał!

Relacje na linii Donald Tusk – Prezydent Andrzej Duda wracają do publicznej debaty jak bumerang. Tym razem za sprawą… komentarza Prezydenta RP do wpisu przewodniczącego Rady Europejskiej. 

 

Od lat wiadomo, że relacje obu polityków są skomplikowane. Tym razem emocji obserwatorom kampanii wyborczych dostarczyli, spierając się na Tweeterze. O co chodziło? 

 

Zaczęło się od tego, że poniedziałek Donad Tusk postanowił okazać publiczne wsparcie kandydatce na premiera Koalicji Obywatelskiej. Z Małgorzatą Kidawą – Błońską przewodniczący RE spotkał się w Brukseli. Po spotkaniu mówił otwarcie, że jako premier, Kidawa – Błońska „nie potrzebowałaby za plecami żadnego prowadzącego”. 

 

Tusk, Jeszcze 7 października wieczorem, zamieścił zdjęcie i wpis na portalu społecznościowym. Obserwujący szefa Rady Europejskiej mogli przeczytać w nim takie słowa: 

„Stawką tych wyborów jest to, czy nasze życie będzie ponure, pełne złości, a czasem nienawiści, czy będzie takie jak Pani Marszałek Kidawa-Błońska: normalne, pogodne, mądre i dobre”. 

 

Nikt się co prawda nie spodziewał, że Donald Tusk w wyścigu wyborczym poprze Prawo i Sprawiedliwość, ale na jego post postanowił odpowiedzieć sam Prezydent Rzeczypospolitej. Andrzej Duda zamieścił sporo zdjęć, na których, wraz z małżonką, Agatą Kornhauser – Dudą, spotkali się z wyborcami. Uśmiechnięci „wielbiciele” prezeydenckiej pary witają ją, machają i wydają się być szczęśliwi. W związku z tym Prezydent zaapelował do Donalda Tuska: 

„Panie Przewodniczący, Pan chyba dawno w Polsce nie był. Proszę popatrzeć na tych ludzi. Życzę spokojnego wieczoru.” 

 

Nie milkną echa „pouczenia” PRzewodniczącego Rady Europejskiej przez Prezydenta RP. Póki co Donald Tusk nie zareagował na komentarz Andrzeja Dudy. 

 

Oprac. Kamila Wolny

Fot.Facebook

Komentarze